Kaip nustatyti padangų amžių ir kada jas keisti naujomis?

Automobilio padangos turi atitikti sezono reikalavimus ir užtikrinti tinkamą transporto priemonės eksploataciją. Vienas dažniausių vairuotojų klausimų – ar jų turimos padangos vis dar gali būti naudojamos, ar metas ieškoti naujų? Ekspertai primena, kad šiuo atveju būtina įvertinti du esminius kriterijus. Pirmiausia – ar padangų protektoriaus raštas atitinka KET reikalavimus? Taip pat – kokio amžiaus yra naudojamos padangos?

Kad galėtumėte priimti sprendimą, turite nustatyti padangų amžių. Minėtoji užduotis realizuojama itin lengvai – užtenka pasižiūrėti į padangos pagaminimo datą. Konkreti data būna susieta su padangos serijos numeriu (tai skaitmenų ir raidžių kodas, turintis vienuolika skaičių) – paskutiniai keturi serijos numerio skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą. Pirmi du skaičiai reiškia savaitę (01–52), o kiti du skaičiai – pagaminimo metus. Beje, primename, kad iki 2000 metų, pagaminimo metus apibrėždavo vienas skaičius, pvz., 178 reiškia, kad padanga pagaminta 17 savaitę, 1998 metais.

Nustačius padangų amžių, natūraliai kyla klausimas, ar verta pirkti ilgai sandėliuotą produkciją, o gal geriau – kelis metus naudotas ir dar neblogai atrodančias padangas? Ekspertai teigia, kad ilgai sandėliuojamos padangos sensta, t. y. keičiasi jų gumos savybės, tačiau mėnesį naudota padanga yra tokios pačios kokybės kaip vienerius metus sandėliuota ir nenaudota produkcija. Kitaip sakant, vertinant vienus metus važinėtą ir tris metus saugotą padangą, pastaroji turėtų sulaukti didesnio jūsų susidomėjimo. Tiesa, negalima paneigti, kad daugiau nei 10 metų sandėliuotos padangos taip pat praranda savo gerąsias savybes ir negali užtikrinti tinkamos eksploatacijos.

Jei nusprendėte pirkti naujas padangas, elkitės itin atsargiai – rekomenduojame vengti nežinomų gamintojų ir prastą vardą turinčių pardavėjų, kadangi iš išorės dailiai atrodanti padanga gali labai greitai susidėvėti. Ekspertai teigia, kad perkant naujas padangas, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti gamintojo vardui. Rinkitės visame pasaulyje vertinamą produkciją, kadangi gamintojai siekia pateisinti savo vardą, investuoja į mokslinius tyrimus ir visuomet ieško optimaliausių sprendimų. Padangas pirkite tik iš žinomų ir patikimų pardavėjų. Nepamirškite, kad didesnė apyvarta leidžia kalbėti apie didesnius padangų kiekius, todėl natūraliai sumažėja pirkėjui siūloma kaina. Be to, paprastai tokios įmonės organizuoja sezonines akcijas ar išpardavimų dienas, kurių metu aukštos kokybės produkcija parduodama itin patraukliomis kainomis. Primename, kad pirkdami padangas, turite atidžiai apžiūrėti jų paviršių – įsitikinkite, kad padangos neturi įtrūkimų ar neaiškių dėmių, kad guma nepakeitusi spalvos, o jos paviršius yra elastingas.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.