Kotedžo ar buto nuoma?

kotedžo nuomaSakoma, kad kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Ypač aiškiai tai galima pastebėti, kai kyla klausimas, kur geriau gyventi – bute ar kotedže. Su šia tema glaudžiai susijusi ir nuoma. Nors daugelis sutinka, kad žymiai ekonomiškiau iš karto įsigyti nuosavą būstą, visgi ne visada žengti tokį žingsnį yra lengva ir tam pakanka lėšų. Taigi, tokiose situacijose pagrindinė išeitis – nuoma. Bet ir tada kyla įvairių abejonių: ką geriau nuomotis – butą ar kotedžą? Atsakymas labai priklauso nuo individualių žmogaus poreikių ir finansinių galimybių.

Butas – veikliems žmonėms

Kur kas palankesnis variantas jauniems žmonėms, dar nesukūrusiems šeimos, studijuojantiems, daug keliaujantiems bei namuose būnantiems ne taip dažnai, yra buto nuoma. Priklausomai nuo situacijos, galima rinktis visai nedidelius vieno kambario ar erdvesnius kelių kambarių butus. Išsinuomojus butą nereikia sukti galvos dėl pagrindinės buitinės technikos ar baldų, kadangi tokie daiktai, kaip skalbimo mašina, šaldytuvas, lova ar spinta paprastai jau būna nuomojamame būste. Kitas dalykas, nedidelio buto ploto pilnai pakanka aktyviems žmonėms, kuriems butas realiai yra tik vieta, kur grįžtama po ilgų darbo valandų pailsėti. Laisvalaikį dažniausiai leidžiant kitur, ne bute, jo erdvės pakanka, o mažesnis kambarių skaičius natūraliai siejasi ir su mažesniais komunaliniais mokesčiais.

Norintiems daugiau privatumo ir erdvės – kotedžo nuoma

Viduriukas tarp nuosavo namo ir buto – kotedžas. Tokio tipo pastatuose komunaliniai mokesčiai būna mokami miestui, nes šildymo, vandens, elektros sistemos ateina iš centro. Tai patogu, nes nereikia rūpintis jokiu atskiru mokėjimu. Kita vertus, kotedžo architektūra labiau primena nuosavus namus: jie dažnai būna kelių aukštų, turi daugiau nei 3 kambarius, kai kuriuose iš jų būna įrengti garažai ar sandėliukai, aplink kotedžą ar iš jo šonų būna nedideli kiemai. Visa tai sukuria privatumo jausmą. Gyvenimas nuomojamuose kotedžuose – ramus, o dėl didesnės pastato erdvės tokį variantą nuomotis labiau patariama jaunoms šeimoms, žmonėms su mažais vaikais ar augintiniais.

Taigi, vieno ir visiems tinkančio atsakymo, kur geriau gyventi – kotedžuose ar butuose – nėra. Kiekvienas pasirinkimas labai priklauso nuo individualių žmogaus poreikių. Tačiau esminis patarimas prieš sprendžiant, ką nuomotis, yra gerai apsvarstyti, ko norite iš būsto ir kiek tam galite skirti pinigų. Juk akivaizdu, kad didesnio už butą kotedžo nuoma atsieis kiek daugiau…

 

 

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.