Ką reikėtų žinoti, jeigu reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

Nekilnojamo turto vertinimas yra viena dažniausiai užsakomų paslaugų kompanijos, kurios  teikia įvairų vertinimą. Vertintojai labai dažnai keliauja apžiūrėti įvairaus nekilnojamojo turto. Tad jeigu ir Jums reikalinga ši paslauga, pirmiausia verta šiek tiek ja pasidomėti, kad galėtumėte užsisakyti profesionalų savo srities specialistą ir vertinimas būtų Jums naudingas.

Kada reikalingas vertinimas?

Nekilnojamas turtas dažniausia vertinamas kai jis yra perleidžiamas kitam savininkui. Arba kai yra dovanojamas, paveldimas, o ne tik perkamas arba parduodamas. Taip pat yra tam tikrų atvejų, kai turtą vertinti įpareigoja įstatymai. Nekilnojamojo turto vertinimo metu gali būti vertinami pastatai, įvairios komercinės ir gamybinės patalpos, individualūs namai, butai, taip pat žemės sklypai – visas turtas, kuris yra nekilnojamas.

Kaip atliekamas vertinimas?

Jeigu Jums reikalingas nekilnojamo turto vertinimas, tam reikėtų kiek iš anksto pasiruošti, kadangi bus reikalingi tam tikri dokumentai. Pavyzdžiui, jeigu vertinamas parduodamas būstas, vertintojui reikės pateikti pastato statybos liudijimą, taip pat projekto planus ir visą medžiagą, kurioje yra užfiksuota, iš kokių medžiagų pastatas pastatytas. Taip pat ir dokumentus, kurie nurodo, kokios šildymo sistemos namuose naudojamos, kaip namas įrengtas ir pan. Vertinant skaičiuojama būsto vertė, kuri priklauso nuo būsto senumo įrengimo. Taip pat labai svarbi yra būsto kvadratūra ir žemės vertė konkrečioje savivaldybėje. Turėdamas visą informaciją turto vertinimo paslaugos teikėjas – vertintojas ją išanalizuos ir palygins būstą su kitais panašiais rinkoje parduotais. Pagal tai bus nustatyta būsto vertė.

Kaip rasti vertintoją?

Nekilnojamo turto vertinimas atliekamas visoje Lietuvoje ir yra nemažai agentūrų, kurios teikia šias paslaugas. Tad jeigu norite pasirinkti geriausius, skirkite laiko paieškai. Rinkitės tik tuos vertintojus, kurie profesionaliai atlieka savo darbą. Tai sužinoti padės buvusių klientų atsiliepimai. Juos galite paskaityti internete. Taip pat nepamirškite pasidomėti paslaugų kainomis, kad iš anksto žinotumėte, kiek kainuos vertinimo paslauga Jums.

Ar visi vertina vienodai?

Pasitaiko atvejų, kai gavus preliminarią būsto vertę, paslaugos užsakovas lieka nepatenkintas. Pavyzdžiui, parduodate būstą, o vertintojas jį įvertino per maža suma. Tai nereiškia, kad ši vertė yra galutinė. Visuomet galite rinktis kitą vertintoją, kurį nusamdžius jis taip pat apskaičiuos būsto vertę. Skirtingi vertintojai naudojasi skirtingais duomenimis ir metodikomis, todėl jų vertinimai gali skirtis. O jūs galite pasirinkti tą, kuris siūlo Jums labiausiai tinkančią vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *