Baidarių nuoma Aukštaitijoje: ar reikalingas žygio vadovas?

Plaukimas baidarėmis dovanoja nepamirštamų įspūdžių ir gerų emocijų. Baidarių nuoma Aukštaitijoje yra vienas populiariausių lietuvių pasirinkimų šiltuoju metų laiku. Vandens turizmas atitinka tiek aktyvių, tiek ramesnes pramogas vertinančių keliautojų poreikius. Be to, baidarių nuomotojai siūlo vis platesnį paslaugų spektrą, realizuojantį išrankiausiųjų poreikius. Vienas iš sprendimų – leistis į kelionę drauge su žygio vadovu.

Jei niekada anksčiau neplaukėte baidarėmis, puikus sprendimas – keliauti su profesionaliu žygio vadovu, kuris ne tik papasakos apie Aukštaitijos kraštus, bet ir patars esminiais baidarės valdymo klausimais, išmoks įveikti kliūtis ir plaukti srauniais upių keliais. Paprastai žygio vadovas reikalingas tuo atveju, jei plaukiate su didesne kompanija, pvz., kolegomis iš darbo, arba domitės pažintinėmis kelionėmis – tai puikus būdas iš arčiau susipažinti su Lietuvos gamta ir plėsti kultūrinį akiratį. Tiesa, jei ketinate plaukti su linksma draugų kompanija, o baidarės jums siejasi su aktyvia pramoga, žygio vadovas gali trukdyti. Ypač tuo atveju, jei norite lenktyniauti, nemėgstate ilgai stovėti vienoje vietoje arba esate plaukę ne vieną kartą ir žinote, kaip elgtis gamtoje. Tiesa, šiuo atveju galima galvoti apie kelių dienų plaukimą, vieną dieną skiriant krašto pažinimui ir plaukimui su žygio vadovu, kitą – savarankiškam vandens turizmui ir laiko leidimui su draugais. Konkretus sprendimas priklauso nuo jūsų išsikeltų tikslų ir poreikių.

Paprastai žygio vadovo paslaugos prisimenamos, organizuojant plaukimą su šeima. Tai puikus sprendimas, suburiantis šeimos narius ir leidžiantis maloniai praleisti laiką natūralios gamtos apsuptyje. Be to, baidarių nuoma Aukštaitijoje atitiks tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus šeimos narių poreikius – vaikams siūlomos specialios kėdutės arba trivietės baidarės plaukimui su tėvais. Nepamirškite, kad mažiesiems bus reikalingos jų ūgiui pritaikytos gelbėjimosi liemenės, todėl pasidomėkite, ar baidarių nuomotojai galės pasiūlyti visą jums reikalingą inventorių. Paprastai šeimos kelionės siejamos su vidutinio ilgumo vienos dienos trukmės plaukimu gražiausiais pasirinkto krašto vandens keliais.

Jei nusprendėte išbandyti vandens turizmo privalumus, atsakingai rinkitės baidarių nuomotojus – įsitikinkite, kad jums siūlomos baidarės yra patogios, tvirtos ir kokybiškos. Pasidomėkite papildoma įranga – gelbėjimosi liemenėmis, neperšlampamais maišais, vienkartiniais lietpalčiais ir t. t. Jei ketinate plaukti su nakvyne, pasidomėkite, kokios yra stovyklavimo gamtoje sąlygos ar nakvynės namukų kainos. Be to, būtina įvertinti baidarių atvežimo ir išvežimo, turimo inventoriaus priežiūros kainas. Kad išvengtumėte nesklandumų ir mėgautumėtės įsiminta kelione, bendradarbiaukite su patikimais nuomotojais, besistengiančiais realizuoti išrankiausių klientų lūkesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *