Kaip elektros kainą įtakoja saulės elektrinės?

Mūsų šalyje  pastaruoju metu pastebimas rekordinis saulės elektrinių skaičiaus augimas. Niekam ne paslaptis, jog saulės energiją ar kitokio šaltinio šviesą visai nesudėtinga paversti į elektros energiją. Tai reiškia, jog ši energija  – efektyvi alternatyvi energija, kuria šiomis dienomis domisi vis daugiau elektros energijos vartotojų. Be to,  elektros kaina puikiai dera su pakankamai ekologišku būdu pagaminti taip reikalingą elektros energiją.

Užsakyti saulės elektrinę čia ir dabar yra gana paprasta, tačiau turite žinoti, jog prieš tai dera įvertinti keletą aspektų. Tik tuomet galėsite džiaugtis maža elektros kaina ir greit atsipirksiančia saulės elektrine. Taigi:

  • Įvertinkite kiek elektros energijos suvartojate per metus.
  • Sužinokite kokios galios yra jūsų namo įvadas. Saulės elektrinės galia turi  būti dvigubai mažesnį nei įvado galia.
  • Kai įvertinsite saulės elektrinės dydį galite susisiekti su specialistais, kurie paruoš jūsų saulės elektrinės vizualizaciją. Taip galėsite aiškiai  įsivaizduoti kaip atrodys jūsų elektrinė. Profesionalai parinks  geriausią įrangą. Beje, jeigu nerimaujate, jog neteisingai apskaičiavote elektrinės dydį ir galią, nusiraminkite. Meistrai noriai peržiūrės jūsų skaičiavimus ir ištaisys klaidas.
  • Jeigu elektrinės maketas jums pasirodys tinkamas, tuomet meistrai pradės projektavimą.
  • Pabaigus ir galutinai suderinus saulės elektrinės projektą, galima pradėti įrangos  montavimą. Saulės elektrinės gali būti montuojamos įvairiai: ant šlaitinio stogo, ant plokščio stogo, vietoje stogo dangos, ant žemės. Montavimui naudojamos kokybiškos aliumininės konstrukcijos, kurios nesudarys didelių apkrovų jūsų stogui.
  • Vos tik bus atliktas fizinis elektrinės montavimas, galima pereiti prie reikiamų dokumentų tvarkymo. Turint paruoštus saulės elektrinės projektus reikia gauti Plėtros ir Gamybos leidimą iš Valstybinės energetikos inspekcijos, suderinti saulės elektrinės projektą su ESO. Ir pabaigoje atlikti pačios elektrinės testavimą bei ją priduoti Valstybinei energetikos inspekcijai. Beje, tokie darbai paprastai užtrunka apie 2-5 mėnesius.
  • Jokiu būdu nepamirškite APVA paramos. Pasinaudojus aplinkos projektų valdymo agentūros administruojama priemone,  galima padengti iki trečdalio elektrinės įrengimo kaštų.

Iš karto pasakyti per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė yra gana sunku. Atsiperkamumą didele dalimi lemia elektros vartojimo grafikas, t.y. iškarto sunaudosite visą pagamintą energiją ar prireiks elektros energijos pasaugojimo paslaugos. Tačiau preliminarūs paskaičiavimai vis tiek egzistuoja. Jie rodo, jog be paramos saulės elektrinė atsiperka per 8-9 metus, o su APVA parama per 5-7  metus.

  1. Manau labai svarbu ant kokios stogo dangos dėsite sauels aterijas. Tad į tai irgi riekėtų atkreipti dėmesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *