Būrimas kortomis nėra drakonų vaikymasis

Būrimas kortomis Skraidančios šluotos ir paslaptingos skrybėlės, senos knygos ir žemę siekiančios mantijos, plačiasparniai, ugnimi alsuojantys drakonai ir būrimas kortomis reprezentuoja magijos pasaulį. Hm, ar tikrai?

XXI amžiaus būrėjai

Pasirodo, kad būrimas kortomis nėra drakonų vaikymasis. Gal knygose rašoma kitaip, tačiau realiame XXI amžiaus pasaulyje būrimo salonai – legalios įstaigos, kurių rekvizitus galite rasti įmonių kataloguose.

Išburti ateitį – paslaptingi žodžiai, kaip ir pati paslaugos esmė. Bet nėra tokių keistenybių kaip pelėdų paštas. Kai kuriais atvejais būrėjai gali bandyti sukurti paslaptingesnę aurą, kalbėti keistu balsu ar pan., bet ar tai būtinybė, ar tik įspūdžio kūrimas, sunku pasakyti.

Burtininkai ir būrėjai

Atkreiptinas dėmesys, kad yra du skirtingi žodžiai – burtininkai ir būrėjai. Pirmiesiems labiau pažįstami drakonai ir panašūs sutvėrimai, o štai būrėjų darbo įrankis dažniausiai būna kortos. Tokios, kurios padeda išpranašauti ateitį. Ar ta ateitis miglota, ar optimistiška, atsakymai nevienodi.

Ar būrimas kortomis – rimta paslauga? Tai priklauso ne tik nuo jūsų tikėjimo, bet ir nuo konkrečių būrėjų. Kas žino, kiek iš jų yra rimtai nusiteikę ir tikrai išmano savo veiklą, o kiek tik naudojasi burtininkų vardu.

Tikra / netikra

Kadangi būrimas kortomis yra labai prieštaringa tema, klausimas „tikra ar netikra?“ čia nesvetimas. Vieni palaiko, kiti kritikuoja. Vieni tiki, kiti ne. Tai susiję su pažiūromis ir daugybe veiksnių.

Kai kuriems paprasčiausiai įdomu, kas gi tas būrimas, kaip jis vyksta ir ką magijos pasaulio atstovai gali atskleisti. Yra nuomonių, jog būrėjai – puikūs psichologai, gebantys „skaityti“ žmogų. Daugmaž suvokiant, kokia kliento situacija, kokia tai asmenybė, įmanoma šį tą neva išpranašauti. Bet yra ir kitoks požiūris, mažiau skeptiškas.

Jei būrėjas būtų niekam tikęs, vargu ar veikla taip ir tęstųsi. Juk nekviečiam santechniko, jei jis užuot pataisęs mums sugadino šildymo sistemą. Nebesikreipiam į statybininką, kuris nelygiai nutinkavo sieną. Ir nors būrimo paslaugos gerokai skiriasi nuo santechnikos ar statybos darbų, tam tikri standartizuoti principai galioja visur. Drakonų nesivaikoma nei vienur, nei kitur.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *