Kaip įsigyti nutolusią saulės elektrinę?

Nutolusios saulės elektrinės ir saulės parkai, užimantys vis didesnius plotus tampa populiariu sprendimu ne tik nuosavų namų, bet ir daugiabučių gyventojų tarpe. Būtent dėl to, kad šios elektrinės nėra montuojamos ant namo stogo, kartais jų įsigijimas sukelia ne mažai klausimų. Mes parengėme aiškią informaciją kaip įsigyti nutolusią saulės elektrinę.

Saulės elektrinės rezervacija

Nutolusios saulės elektrinės rezervacija paprastai atliekama internetu. Vystotojai, kuriems priklauso saulės parkai interneto svetainėse pateikia ne tik visą informaciją apie saulės parką, bet ir skaičiuokles, kurios parodo  kokios galios saulės elektrinė reikalinga bei koks bus jos atsiperkamumo laikotarpis.

Saulės elektrinės pirkimas

Po rezervacijos pasirašoma pirkimo – pardavimo sutartis, sumokama už saulės elektrinę ir pirkėjas tampa jos savininku. Neturint galimybės įsigyti saulės elektrinės, vystytojai, kuriems priklauso saulės parkai sudaro galimybes saulės elektrines  ir nuomotis.

Elektros pirkimo – pardavimo sutartis

Įsigijus saulės elektrinę su elektros energijos tiekėju turi būti sudaroma elektros energijos pirkimo – pardavimo sutartis. Po šios sutarties pasirašymo pradedamas saulės elektrinės prijungimo prie objekto etapas.

Dvigubas apskaitos skaitiklis

Tam, kad saulės elektrinės ir saulės parkai galėtų atlikti savo funkciją, reikalinga tam pritaikyta elektros energijos apskaitos sistema. Šiuo klausimu reikia kreiptis į ESO dėl dvigubo elektros energijos apskaitos skaitiklio pajungimo. Paprastai kelių dienų bėgyje meistrai jau atvyksta į kliento namus pajungti dvigubo apskaitos skaitiklio.

Dokumentai APVA

Kai dvigubas apskaitos skaitiklis įrengtas ir saulės elektrinė priskirta prie objekto, galima pateikti dokumentus dėl APVA paramos. Visą informaciją apie tai, kur yra saulės parkai ir kokia juose esanti saulės elektrinė susieta su objektu pateikia saulės parkų vystytojai. Paraiška dėl paramos pateikiama internetu, o jos pildymas vadovaujantis instrukcijomis visiškai nesudėtingas.

Tik šie keli paprasti žingsniai ir saulės parkai bei juose gaminama švari elektros energija pasiekia bet kurio Lietuvos kampelio gyventojus. Nekilnojamojo turto pardavimo ar keitimo atveju nutolusi saulės elektrinė gali būti susiejama su kitu objektu. Dėka šio privalumo saulės parkai yra ypač naudingi tiems, kurie planuoja ateityje keisti savo  gyvenamąją vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *