Kaip išrinkti stalo žaidimą vaikui?

stalo žaidimaiTrumpėjant dienoms ir šąlant orams, vaikai vis daugiau laiko praleidžia namuose, o aktyvias pramogas su draugais pakeičia kompiuteriniai žaidimai ar televizorius. Ką daryti, kad vaikai lietingais rudens vakarais nepasinertų į virtualų pasaulį ir daugiau laiko praleistų su šeima? Stalo žaidimai – puikus pasirinkimas, jie ne tik moko skaičiuoti, lavina vaiko raštingumą, analitinį mąstymą, bet ir suartina su namiškiais. Tiesa, daugeliui tėvelių iškyla klausimas, kokį stalo žaidimą pasirinkti, kad šis sudomintų vaiką.

Pagrindinis stalo žaidimų pasirinkimo kriterijus – vaiko amžius. Tarkim, ikimokyklinio amžiaus vaikui svarbiausia laimėti, tokio tipo žaidimuose pergalė yra atsitiktinumas, todėl tėveliai turėtų „praleisti pro akis“, jei veikas bando sukčiauti. Svarbiausia nusileisti, nes laimėjimas – tai didžiausias malonumas, kurį vaikas jaučia žaisdamas.  Šiek tiek kitokia situacija su penkerių – šešerių metų vaikais. Tai yra tas amžius, kai tėvai privalo savo atžalai paaiškinti, kad svarbu laikytis taisyklių ir nesukčiauti. Be to, žaidžiant tokiam amžiuje, būtina leisti vaikui bandyti pačiam skaičiuoti taškus, ėjimus. Toks elgesys ne tik padės lavinti vaiko matematinius gabumus, bet ir leis jam pasijusti svarbiam ir savarankiškam. Be to, psichologai primena, kad tėveliai turėtų priminti, jog svarbiausia – ne pergalė, o kartu praleistas laikas.

Mokyklinio amžiaus vaikui reikia daugiau iššūkių, kuriuos jis sėkmingai įveikdamas patirs žaidimo malonumą, o tėveliai galės džiaugtis tobulėjančiais jo gebėjimais. Pasak psichologų, vienas geriausių žaidimų tokio amžiaus vaikams – šachmatai, jie lavina analitinį mąstymą ir moko planuoti. Geri stalo žaidimai vaikams ne tik skatina jaunos asmenybės atkaklumą, bet ir greitina kognityvinę raidą, tobulėjimą emociniame lygmenyje. Ikimokyklinio amžiaus vaikams puikiai tinka žodžių žaidimai, pavyzdžiui, Alias, skaičiuoti ir planuoti mokantys žaidimai, pavyzdžiui, Monopolis.

Kai vaikas įžengia į lytinės brandos laikotarpį, stalo žaidimai jam gali atrodyti vaikiška ir visiškai neįdomi pramoga, tačiau tai tikrai nereiškia, kad net ir maištingo paauglio negalima jais sudominti. Tokiame amžiuje puikiai tinka nuotaikingi ir aktyvūs žaidimai, pavyzdžiui, Twister, stalo žaidimai, kurie skatina komandinį darbą, verčia atlikti tam tikras užduotis ir pan. Galiausiai, prieš perkant stalo žaidimą, labai svarbu atsižvelgti ir į vaiko pomėgius, gebėjimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *