Orkaitės valymas: kaip tai padaryti greitai ir nekenksmingai?

Sutikite, visus namų tvarkymo darbus būtų galima suskirstyti į malonius ir nelabai. Ne paslaptis ir tai, kad paprastai vengiame tų nelabai malonių darbų ir juos vis atidėliojame. Į šį sąrašą neabejotinai patektų orkaitės valymas. Visgi ekspertai pataria nevengti šios procedūros, nes dėl nešvarios orkaitės gali atsirasti tokių problemų kaip pridegusio maisto kvapas, didėja rizika, kad orkaitė bus pažeista, greičiau atsiras gedimų. Jei jau teko susidurti su orkaitės valymu, turbūt žinote, kad sunkiausia – pašalinti įsisenėjusias riebalų dėmes. Kad ši procedūra būtų kuo greitesnė ir jūsų orkaitė būtu pavydėtinai švari, pateikiame keletą patarimų, kaip valyti šį prietaisą.

Svarbiausia – pasiruošimas

Jei pastebėjote, kad ant jūsų orkaitės susikaupė nemažai nešvarumų, nepulkite jos iškart šveisti. Tam reikia tinkamai pasiruošti. Visų pirma, patikrinkite, ar orkaitės vidus iš tiesų yra šaltas. Po orkaite patieskite nebenaudojamų rankšluosčių ar bent jau laikraščių – jie sugers riebalus, kurie gali nutekėti ant žemės valymo metu. Pasiruoškite pirštines ir naują kempinę – kruopščiam orkaitės išvalymui greičiausiai per kartą sunaudosite ją visą.

Kokias priemones naudoti?

Orkaitės valymui nebūtina sunki chemija, kuri dažnai pasirodo neefektyvi ir gali pakenkti pačiam prietaisui. Jums pakaks namuose turimų sudedamųjų dalių: valgomosios sodos, vandens ir purkštuvo. Į litrą vandens paprastai dedami 2 šaukšteliai sodos. Įsitikinkite, kad ji gerai ištirpo. Kai kurie žmonės į šį mišinį dar įpila indų ploviklio. Tai padės, jei jūsų orkaitė yra itin riebaluota ir vien sodos su vandeniu nepakaks. Dar viena priemonė orkaitės valymui – vandens ir acto mišinys. Jis padės tuomet, kai orkaitė dar nėra labai apsinešusi nešvarumais ir jai reikalingas švelnesnis valymas. Šio valymo mišinio santykis turėtų būti 1:1. Taigi, jei naudojate pusę litro vandens, įpilkite tiek pat acto.

Ką daryti po valymo?

Dažniausiai daroma klaida yra ta, kad iššveitus orkaitę, kito jos šveitimo laukiama mėnesius ar net metus. Juk nauja dėmė išsivalo kur kas lengviau, tad iššveitę šį buitinį prietaisą, reguliariai valykite orkaitę ir jums nebereikės organizuoti grandiozinių jos valymo ritualų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *