Protingos paskolos transporto priemonei įsigyti – 5 patarimai

paskola automobiliuiJei svajojate apie naują automobilį, tačiau neturite reikiamos pinigų sumos, jūsų lūkesčius atitiks paskolos transporto priemonei įsigyti. Tiesa, neturėtumėte pamiršti, kad finansiniai įsipareigojimai visuomet reikalauja racionalaus galimybių įvertinimo ir objektyvaus išlaidų planavimo. Pateikiame penkis laiko patikrintus patarimus, kurie padės priimti racionaliausią sprendimą ir išvengti finansinių sunkumų.

1. Ar jums tikrai reikalinga paskola automobiliui?

Jei nusprendėte pirkti naują automobilį, pagalvokite, ar jums iš tiesų reikalinga paskola? Nepamirškite, kad turėsite grąžinti didesnę sumą pinigų, nei išleisite, todėl visais atvejais į transporto priemonę verta investuoti turimas santaupas. Galbūt, šiuo atveju verta pirkti kiek senesnį, tačiau pigesnį automobilį, kuriam nereikės paskolos? Finansininkai primena, kad apie paskolą turėtumėte galvoti tik tuomet, jei esate visiškai tikri savo finansiniu stabilumu, mokate taupyti ir žinote, kad paskolos grąžinimas ir palūkanų mokėjimas nekeis jūsų įprastos buities.

2. Kokią sumą norite skirti automobiliui?

Apsispręskite, kiek kainuos jūsų naujasis pirkinys. Nedarykite dažnos klaidos ir nemanykite, kad keli tūkstančiai eurų šiuo atveju neturės jokios reikšmės. Griežtai pasakykite sau, kokio dydžio sumą galite išleisti ir jos neviršykite. Žinoma, nuo jūsų sprendimo priklausys ir tai, ar automobilis bus visiškai naujas, ar naudotas. Praktika rodo, kad paprastai lietuviai, imdami paskolą automobiliui, renkasi maždaug 10 metų amžiaus transporto priemones.

3. Ar ketinate automobilį remontuoti?

Jei nusprendėte įsigyti naudotą automobilį, išsiaiškinkite, ar jūsų pasirinktai transporto priemonei nereikės remonto darbų, pvz., galbūt, turite pakeisti automobilio padangas. Jei reikalingi būtini ir brangūs remonto darbai, verta imti kiek didesnę paskolą ir likusius pinigus panaudoti transporto priemonės reikmėms.

4. Rinkitės patikimą paskolos teikėją

Neskubėkite priimti sprendimo, neįvertinę atskirų kredito teikėjų pasiūlymų. Skirkite laiko pokalbiui su keliais kreditoriais arba išsiųskite jiems elektronines užklausas. Paprastai kreditoriai atsako per vieną ar dvi darbo dienas. Verta pasidomėti ir pasirinkto kreditoriaus patirtimi, padėtimi rinkoje, buvusių klientų atsiliepimais.

5. Įvertinkite paskolos sąlygas

Įsigilinkite į paskolos sutarties sąlygas. Nepamirškite, kad atskiri kredito teikėjai gali numatyti skirtingus palūkanų dydžius, paskolos suteikimo terminus, grąžinimo ir atidėjimo galimybes, pvz., Šeimos kredito unija siūlo paskolas automobiliui iki 35 000 eurų, o paskolos terminas siekia iki 5 metų. Unijoje nėra išankstinio paskolos grąžinimo mokesčio, suteikiama galimybė pasiskolinti didesnę suma nei automobilio vertė, o paimtą paskolą galima išmokėti grynais pinigais be papildomų mokesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *