Buhalterinės apskaitos reikšmė autoservisams ir statybų įmonėms

buhalterinė apskaitaBuhalterinės apskaitos įmonės atlieka labai reikšmingą darbą. Tikslumo poreikis egzistuoja įvairiose srityse (o profesionali buhalterija = tikslumas). Šiame straipsnyje bus akcentuojama užtikrintos buhalterijos svarba autoservisuose ir statybų įmonėse.

Buhalterija autoservisuose

Kiek pasaulyje automobilių? Daug. Labai daug. Kiek jų genda? Visais reikia rūpintis, visi dėvisi. Darbų įvairovė stebina: nuo tepalų keitimo ar padangų montavimo iki sankabos keitimo ar variklio remonto. O kur dar tokie kosmetiniai darbai kaip įlenkimų šalinimas ar kėbulo poliravimas.

Na, viskas aišku, kad servisuose darbo nestinga. Tačiau kokybiškai teikiamos meistrų paslaugos – tik viena proceso dalis. Kita dalis – skaičiavimas. Įsivaizduokite, jei žmogus atvyktų į servisą, sutartų dėl konkrečių gedimų taisymo, sužinotų, kokia bus apytikslė kaina, o atlikus darbus paaiškėtų, kad vietoj 100 eurų teks sumokėti 500… Sutikite, tai būtų absurdiška. Jei taisant pastebima daugiau trūkumų, reikia nedelsiant pranešti klientui, neslepiant, kad kaina kiltų ir kiek ji kiltų.

Buhalterinės apskaitos įmonės indėlis autoservise itin svarbus. Kaip ir statybų sektoriuje, taip ir čia galima įvardyti sąmatos sąvoką. Jei, pavyzdžiui, reikalingi trys darbai, tai suskaičiuojama kiekvieno iš jų kaina ir pridedamos reikiamų detalių kainos. Taip gaunamas skaičius, kurį klientas turės atseikėti iš savo piniginės. Jei iš pradžių vairuotojui būtų pasakoma, kad visas taisymas neviršys 300 eurų sumos, o vėliau reikėtų 400, 500 ar net 600, kiltų ne tik pasipiktinimas, bet ir klausimas, kas skaičiavo ir kaip kaina taip galėjo padidėti.

Viską apžvelgus galima teigti štai ką: gera buhalterija – patenkinti klientai. Iš pažiūros buhalterija yra vidinis įstaigos reikalas. Ir jums taip atrodo? Nė velnio! Tik tada, kai buhalterinė sritis nepriekaištinga, tik tada, kai šie darbai profesionalų rankose – tik tada ne tik vadovybė, bet ir įmonės klientai lieka patenkinti, nes nepermokama už nežinia ką. Tad išoriniai veiksniai čia ne mažiau svarbūs nei vidiniai.

Buhalterija statybų sektoriuje

Buhalterinės apskaitos įmonės veikla labai svarbi ir statybų sektoriuje. Ne tas žodis, kokia svarbi. Ypač. Nepaprastai. Ir čia nei kiek neperdedam. Suskaičiuok netiksliai – klientas nebus patenkintas. Švelniai tariant.

Net nedidelis remonto darbas kelia įvairių klausimų. Tad ką ir kalbėti apie kapitalinį būsto remontą ar naujo namo statybas. Visais šiais atvejais aktuali sąmata. Kas būtų jei meistrai pasakytų, kad remontas kainuos 4000 eurų, bet proceso metu dar prireiktų 500, o viską atlikus suma pakiltų dar 1000 eurų? Į galvą ateina vienas žodis: nesąžininga.

Ir iš tiesų tvarkinga buhalterija yra būtina. Įmonės komandoje privalu turėti žmonių, mokančių itin gerai skaičiuoti ir nusimanančių, kokie yra teisės aktai. Nepasirūpinus pasamdyti „kietų“ buhalterijos specialistų, gali kilti chaosas, kurio neigiamas pasekmes įvertins ne tik pati statybų įmonė, bet ir klientai, kreipęsi dėl būsto remonto.

Ne privalumas, o privaloma

Du žodžiai – privalumas ir privaloma – skamba panašiai, bet reiškia ką kita. Pirmu atveju kalbama apie kokią gerą savybę, pranašumą. Antru atveju turima omenyje tai, kas būtina. Buhalterijos tvarkingumo poreikiui įvardyti šis žodis vienas iš tikslesnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *