Emigrantams sumažėjo galimybė gauti būsto kreditą

KreditasNeapsimesiu moralės barometru, bet Lietuvos centrinio banko rekomendacijos komerciniams bankams dar kartą apsunkino emigrantų galimybę įsigyti būstą už skolintas lėšas. Nuo šiol komerciniai bankai (ar bent jau daugelis jų) neprisiims rizikos dėl valiutų svyravimo. Todėl būsto kreditas nebus išduodamas žmonėms, kurie gauna pastovias pajamas bet kokia kita valiuta nei euras.

Atsakas į „brexitą“

Didžiosios Britanijos referendumo dėl išstojimo rezultatai iškėlė naujų iššūkių. Ten nugaras lenkę pajutę svyruojančius požeminius vandenius vienas po kito ėmė pirkti būstus gimtinėje. Žinoma, dažniausiai pirkiniai įsigyjami už skolintas lėšas. Bankai, norėdami apsisaugoti nuo miglotos emigrantų ir svaro ateities, pakeitė žaidimo taisykles. Todėl, liko žmonių už borto, t.y. emigrantai arba Lietuvoje gyvenantys asmenys, kurių mėnesinės pajamos yra mokamos kronomis, svarais, doleriais ir kitomis valiutomis. Jiems nuo šiol kreditas bus neteikiamas. Šiems žmonėms, šiuo metu ir toliau teikiami kreditai internetu, greiti kreditai ir sms kreditas. Taip pat taikomos įvairios akcijos, tarkim, pirmas kreditas nemokamai. Sakysite, maža paguoda, nes tai nėra būsto kreditas ir Jūs būsite teisus.

Ar čia neužuodžiate krislelio diskriminacijos? Juk kreditai bedarbiams yra teikiami, o kreditai paskolos emigrantams – per sukąstus dantis. Džiaugiuosi, kad mokesčius kol kas renka visomis valiutomis.

Alternatyvų yra

Vis dėlto, ne visos kredito bendrovės spjovė 500 tūkst. žmonių į veidus (skaičius netikslus ir greičiausiai kasdieną kintantis). Šiuo metu kredito unijų ir kredito bendrovių, kurios nepavertė Lietuvos centrinio banko rekomendacijos, galutine ir nelaužoma išimčių, taisykle ir toliau teikiami būsto kreditai be registracijos mokescio, pigus kreditai žmonėms, kurie gauna pajamas ne eurais.

Pripažinsiu, kad šioje istorijoje kiek keista šių bendrovių laikysena. Sužinojusi apie galimus pakeitimus, svarsčiau kaip apretėjusi konkurencija paveiks rinką. Tikėjausi, tiesą pasakius, jau net prieš akis mačiau vis didėjančius palūkanų skaičiukus. Buvau garantuota, kad tai taps puikiu pretekstu kredito bendrovėms uždirbti. Tačiau … suklydau… būsto kreditas teikiamas panašiomis sąlygomis, kokiomis ir anksčiau, o palūkanų normos ir toliau paklūsta visagaliams makroekonomikos dėsniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.