Viskas ką reikia žinoti apie šarvuotų durų izoliacines savybes

sarvuotos durysLauko durys turi apsaugoti ne tik nuo kišenvagių, bet ir nuo triukšmo. Jeigu mėgstate tylą Jums reiktų ieškoti durų, kurios būtų 41– o ir daugiau decibelo (įprastai triukšmo atsparumo rodiklis turėtų siekti ne mažiau 30 decibelų). Kokios klasės duris išsirinkti?

C klasė

Blogiausiu atveju būtų galima įsigyti duris, kurių garso izoliacijos klasė būtų 27 dB, o tai reiškia D klasės sarvuotos durys. Vis dėlto, tokios sarvuotos durys negalėtų užtikrinti ramybės daugiabučio gyventojams. Todėl Lietuvoje parduodamos sarvuotos durys ne mažesnės nei 33 dB. Tai C klasės sarvuotos durys.

B klasė

Norintiems ramybės, o ne bemiegių naktų siūlomos nemažesnės nei 38 dB garso izoliacijos sarvo durys butui, kurios priklauso B klasei. Visos aukštesnės už šį rodiklį šarvuotos lauko durys priklauso aukštesnei A klasei. Todėl užtikrina visišką garso izoliaciją. Vis dėlto, meistrai pripažįsta, kad garso izoliacija priklauso ne tik nuo durų kokybės ar sarvuotos buto durys kaina, bet ir nuo konstrukcijos, tarpinės tarp varčios.

Reikalavimai konstrukcijai

Neretai sarvuotos durys kaune atsiliepimai yra neigiami dėl netinkamo montavimo. Meistrai perspėja, kad patiems gyventojams sudėtinga sumontuoti duris tinkamai. Juk durų briauna turi būti nepriekaištingai tiesi, staktos briaunos lygiagrečios, o užsidaryti durys turi nepalikdamos net menkiausių tarpelių.

Tuščiavidurė stakta

Kita vertus, kad ir kur įsigytumėte duris (ar tai būtų šarvuotos durys kaune, sarvuotos durys kaina siauliuose, sarvuotos durys senukai ar sarvuotos durys skelbiu, ar kitur), jas renkantis reiktų įvertinti ar gamintojas, siekdamas dar didesnio durų saugumo, nepanaudojo ištisinių standumo briaunų. Tai tokios storos konstrukcijos arba tuščiavidurės staktos. Būtent dėl tokių sprendimų suprastėja garso izoliacija.

Kita vertus nepamirškite patikrinti gamintojo. Praktiškai nuliui lygi tikimybė, kad mažai patirties turintis gamintojas sugebėtų pagaminti duris, pasižyminčias puikia garso izoliacija. Dar mažesnė, beveik tokia pati, lyg meteoritas trenktųsi į lėktuvą ir jo keleiviai išgyventų, tikimybė išlieka, kad neseniai įsikūrusių gamintojų pagamintos durys būtų ne tik su puikia garso izoliacija, bet ir estetiškai gražios bei ilgaamžės.

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.