Greitas kreditas – gėris, blogis ar tarpinis variantas?

paskolaPinigų reikia įvairiems poreikiams patenkinti. O kai lėšų nepakanka, susidomima skolinimusi. Kadangi verda nemažai diskusijų, natūraliai kyla klausimas, ar greitas kreditas yra gėris, ar blogis. O gal tarpinis variantas?

Tam tikri atgarsiai formuoja viešąją nuomonę. Jei teigiama, kad greitas kreditas yra puikus dalykas, vartotojas veikiausiai nejučia susidomi ir ima palaikyti tokią paslaugą. Jei kas pasako, kad skolinimasis iš kreditus teikiančių įstaigų susijęs su dar didesnėmis finansinėmis bėdomis, mintys kitokios. O koks būtų tarpinis variantas?

Tarpinis variantas – paprastas, bet protingas. Skolintis reikia atsakingai, bet negalima vienareikšmiškai laikytis nuomonės, kad tai vien blogis. Na, o jei kreditai liaupsinami, tikėtina, kad atsakomybei suteikiamas laisvadienis – pasiskolinama neįsigilinus į sąlygas, gal kiek spontaniškai. Pastarasis atvejis tikrai nėra pavyzdinis, tai nėra idealas.

Atrodo, kalbame apie pinigus (apie vieną sritį), o iš tiesų greitas kreditas vertas aptarimo tiek tarp ekonomistų, tiek tarp filosofų ar rinkodaros specialistų. Juk tai tema apie rinką, įpročius ir t. t. Štai mąstant filosofiškai kyla klausimas, ar pinigai svarbūs. Ekonomistai gali nagrinėti, kokios tendencijos paskolų sektoriuje, diskutuoti apie palūkanas ir t. t. Rinkodaros specialistams aktualu, kokie vartotojų įpročiai, kas žmonėms svarbu skolinantis, kokie aspektai labiausiai domina ieškant informacijos.

Ypač įdomu, kaip kreditai reklamuojami. Į kokią auditoriją kreipiamasi ir kokie pranašumai deklaruojami? Kaip bandoma įteigti norimą žinutę? Stebint, kokios tendencijos, atsekama įvairių bendrumų. Štai net ir pats paslaugos pavadinimas išduoda, kad kalba sukasi apie spartumą – skolinama greitai. Tikriausiai sutiksite, kad būtent šis dalykas rūpi prireikus pinigų. Jei nereikėtų pinigų kuo greičiau, būtų bandoma sutaupyti, bet kartais situacija padiktuoja savaip.

Kai kuriais atvejais palūkanos toli gražu neviliojančios. Tačiau be palūkanų skolinančios įstaigos negautų pelno. O ir šiaip nepabūgstama net ir didokų procentų. Žinoma, visada maloniau, kai procentai nėra pernelyg dideli – juk kuo mažesnės palūkanos, tuo lengviau pinigus grąžinti. Taigi, visai nesunku suprasti, kodėl reklamose taip skambiai pristatomos galimybės gauti pirmą kreditą nemokamai. Pastaruoju metu populiarėja ir opcija atidėti įmokas. Greitas skolinimas ir šie minėti ypatumai lemia patrauklų skolinančių įmonių įvaizdį.

Galima atrasti šaltinių, teigiančių, kad kreditus žmonės ypač ėmė finansų krizės laikotarpiu. Tačiau ne paslaptis, kad ir dabar, kai krizė jau praeity, skolinimasis netapo mažiau reikšmingas ar apskritai nei kiek nereikšmingas. Na, o apibendrinant galima teigti, kad greitas kreditas turi ir privalumų, ir trūkumų. Gerai, kad prireikus galima pasiskolinti. Bet grąžinti nėra labai lengva, jei skolinamasi neatsakingai. Būtent atsakomybė – vienas iš svarbiausių šios temos elementų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *