Ekspertai pabrėžia: ilgalaikiai kreditai yra daug saugesni

ilgalaikiai kreditaiGalvojantiems kokiam laikotarpiui imti greitąją paskolą finansų ekspertai pataria apsidrausti – ilgalaikiai kreditai yra geresnis ir saugesnis variantas. Imant trumpalaikes paskolas labai rizikuojama įklimpti į skolas, nes vis dėlto – jų grąžinimui dažniausiai prireikia labai didelių papildomų pajamų. Imant smulkią paskolą kad ir mėnesiui, teks pakloti nemažas palūkanas, nes vis dėlto – trumpalaikių paskolų įkainiai yra didžiausi rinkoje, todėl jais susidomi vis mažiau gyventojų. Jeigu norite, kad paskolos ėmimas vėliau neatneštų bėdų, tai tuomet reikėtų itin kruopščiai atsirinkti visus pasiūlymus. Kartais kai kurios bendrovės tiesiog gudrauja ir bando įsiūlyti tokias paskolas, kurios iš tiesų yra be galo brangios. Ypač atsargiai siūloma elgtis su nemokamomis trumpalaikėmis paskolomis.

Ilgalaikiai kreditai visada turėtų būti imami kuo ilgesniam laikotarpiui.

Įprasta, kad kuo ilgesnis kredito grąžinimo laikotarpis yra pasirenkamas, tuo daugiau palūkanų susikaupia per tą ilgą terminą. Tačiau, anot ekspertų, nereikėtų laukti paskutinės minutės – visiems vartotojams yra sudarytos sąlygos grąžinti vartojimo paskolas anksčiau termino. Kuo naudingas toks išankstinis kredito grąžinimas? Paprasčiausiai, dėl jo sumažėja palūkanų suma. Jeigu jūs imtumėte paskolą tarkime penkiems metams, tačiau ją grąžintumėte po trijų mėnesių, tai jūs ir mokėtumėte palūkanas, kurios būtų priskaičiuotos per tris mėnesius, o ne visą laikotarpį. Palūkanų perskaičiavimas turi būti atliekamas visada kuomet asmuo grąžina paskolą anksčiau laiko.

Turite žinoti, kad jūsų interesus ne teismo tvarka gina ir Lietuvos bankas, tad jeigu grąžinate vartojimo paskolą anksčiau laiko, bet kredito teikėjas nesiruošia perskaičiuoti palūkanų – jų nemokėkite. Turite iškart kreiptis į Lietuvos banką ir pranešti apie kreditoriaus daromus vartojimo kredito įstatymo pažeidimus. Matote, kreditoriai palūkanas turi perskaičiuoti todėl, kad tai nurodyta įstatymuose.

Ilgalaikiai kreditai visada gaunami lengviau.

Jeigu jūsų pajamos nėra didelės, tai vargu jums pavyks gauti trumpalaikę paskolą. Tačiau su ilgalaikiais kreditais situacija kitokia – juos galima gauti lengviau, nes įmokos nebus tokios didelės. Kreditingumo vertinimo metu matysis, jog jūs galėtumėte mokėti ilgalaikės paskolos įmokas. Su trumpalaikiais kreditais yra sudėtingiau dėl to, kad jų įmokos būna be galo didelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *