Įdomūs faktai apie latvių kalbą

AdGloriamLatvių kalba – artimiausia lietuvių kalbai. Lietuviai jau nuo seno laido pokštus apie įvairius neįprastai skambančius latviškus žodžius bei frazes, o arti Latvijos pasienio gyvenantieji be vargo susikalba su kaimynais latviais. Vis tik latvių kalba niekaip netampa viena populiariausių užsienio kalbų Lietuvoje, o ją aukštosiose mokyklose kasmet studijuoja vos kelios dešimtys atkaklių studentų. Tačiau vertimų biuras AdGloriam, užsiimantis vertimais tiek iš populiariųjų užsienio kalbų, tiek ir iš latvių kalbos, teigia, kad latvių kalba veltui yra nustumiama į antrąjį planą – ši kalba yra labai savita ir įdomi mokytis. Taigi, vertimų biuro specialistai pateikia keletą įdomių faktų apie latvių kalbą.

  • Latvių kalbą gimtąja kalba laiko apie 1,5 milijono gyventojų. Apie 1,38 milijono latvių gyvena Latvijoje, o likę kalbos naudotojai yra išsibarstę įvairiose pasaulio šalyse – Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Švedijoje, Brazilijoje bei kitose šalyse. Latvija yra vienintelė šalis, kurioje latvių kalba yra valstybinė.
  • Latvių kalba turi tris dialektus, kurie gali būti skaidomi į subdialektus, kurių yra iš viso septyni. Valstybine kalba laikomas tik vienas, vadinamasis vidurinis dialektas.
  • Pirmieji literatūriniai kūriniai, parašyti latvių kalba, pasirodė tik 19 amžiuje.
  • Šiuo metu latvių kalba yra leidžiama daugiau nei 200 skirtingų periodinių leidinių, kurių bendras tiražas siekia net 110 milijonų kopijų. Kasmet latvių kalba išleidžiama virš 2500 knygų, kurios parduodamos daugiau nei 67 milijonų vienetų tiražu. Iš latvių kalbos verčiami literatūriniai kūriniai pasiekia ir Lietuvos skaitytojus, teigia AdGloriam.
  • Dauguma svetimų žodžių, prigijusių latvių kalboje, yra atkeliavusių iš rusų, vokiečių ir anglų kalbų, o tai lengva paaiškinti įsigilinus į Latvijos istoriją.
  • Latvių kalbą sudaro 33 raidės, kurios atitinka QWERTY standartą. Kai kuriems žodžiams, norint pabrėžti specifinį kirčiavimą, naudojami “ arba ~ simboliai.

AdGloriam vertimų biuro specialistai mano, kad susidomėjimas latvių kalba ateityje turėtų augti – tai yra ganėtinai paklausi kalba verslo pasaulyje – jos mokėjimas atveria daug tobulėjimo ir karjeros galimybių tiek Latvijoje, tiek ir už jos ribų.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *