Laidojimo paslaugos: kuo gali pasirūpinti laidojimo biuras?

Netekus artimo žmogaus, galvoti apie laidotuvių organizavimą, sudėtinga ir ne visuomet yra jėgų. Todėl visais svarbiais reikalais netekties valandą gali pasirūpinti laidojimo biuras. Lietuvoje laidojimo paslaugos veikia beveik visuose miestuose, tad tikrai yra iš ko rinktis. Kokiomis paslaugomis turėtų pasirūpinti biuras?

Velionio paruošimas ir karstas

Daugelis laidojimo biurų dirba neskaičiuodami valandų. Sužinojus apie netektį naktį, taip pat galite paskambinti į biurą ir susitarti, kad jau ryte būtų atliekami visi reikalingi darbai. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko atvejų, kai pirmiausia reikia pasirūpinti velionio pervežimu. Tam reikalingas specialus transportas, kurį turi laidojimo biurai. Esant reikalui, pervežimas gali būti organizuojamas ir naktį.

Taip pat laidojimo biuras gali pasirūpinti kūno išvalymu ir paruošimu šarvojimui, aprengti ir paruošti atsisveikinimui. Daugelyje laidojimo biurų teikiamos ne tik laidojimo paslaugos, bet ir velionio paruošimo. Todėl čia galite įsigyti karstą ir visus kitus laidotuvėms reikalingus daiktus.

Šarvojimo salės ir papuošimai

Dažniausiai netektis užklumpa netikėtai, o laiko laidotuvių organizavimui yra nedaug. Todėl geriausia, jeigu visais organizaciniais dalykais pasirūpina profesionalai. Kol tvarkomas velionio kūnas, jau gali būti ruošiama salė šarvojimui. Laidojimo biuras parinks salę pagal tai, kiek žmonių ketina atvykti atsiveikinimui. Salė turi būti pakankamai erdvi, kad visi tiltų, taip pat joje turi būti įrengta speciali vėdinimo sistema. Jums nereikės rūpintis salės papuošimu, nes visu tuo už Jus pasirūpins laidojimo biuro darbuotojai.

Laidotuvių organizavimas

Svarbiausias laidojimo biuro uždavinys – surengti sklandžia ir gražias laidotuves. Laidojimo biurai tuo gali pasirūpinti taip, kad Jums nereikėtų jaudintis dėl jokių smulkmenų. Tai reiškia, kad laidojimo biuro darbuotojai gali užsakyti vietą kapinėse, taip pat pasirūpinti, kad laidojimo dieną jau būtų iškasta kapo duobė, o esant reikalui netgi iškviesti kunigą, kuris ves laidotuvių ceremoniją. Laidotuvių dieną dažniausiai artimieji būna kupini emocijų, todėl patiems visu tuo pasirūpinti būtų sudėtinga. Geriausia, kai tai atlieka profesionalai.

Gedulingi pietūs

Jeigu po laidotuvių norite rengti gedulingus pietus, tuo taip pat gali pasirūpinti kai kurie laidojimo biurai. Tai nėra laidojimo paslaugos, tačiau suorganizuoti pietus biuras gali. Pavyzdžiui, biuro darbuotojai gali užsakyti pietus maitinimo įstaigoje  nurodytam svečių kiekiui arba bent jau pasidalyti patikimais kontaktais žmonių, kurie turi patirties gedulingų pietų organizavime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.