Kaip karantino metu užtikrinti sėkmingą logistikos darbą?

logistika
Global business logistics import export background and container cargo freight ship transport concept

Neplanuota šiandieninė situacija sukėlė nerimą Lietuvoje ir visame pasaulyje. Karantinas sujaukė ne tik daugelio savijautą, darbotvarkę, įprastą gyvenimo ritmą, bet ir procesus, kurie anksčiau nesukeldavo jokių klausimų.  Karantino įvedimas ypač aktualus įmonėms, kurių veikla tiesiogiai susijusi su tarptautiniu krovinių gabenimu. Tad dalinamės patarimais, kaip karantino metu užtikrinti sėkmingą logistikos darbą.

  • Sekite situaciją

Nors Lietuva netaiko apribojimų prekių ar krovinių gabenimui, tačiau verta sekti užsienio šalių politiką  ir naujienas šiuo klausimu. Prieš pradedant logistikos procesus, pasidomėkite apie situaciją šalyje, į kurią gabenami kroviniai. Nežinant galbūt priimtų naujų saugumo reikalavimų ar tvarkų, gali būti sutrikdytas visas logistikos procesas.

  • Rinkitės patogesnę logistikos rūšį

Karantino metu rinkitės tokį logistikos kelią, kuriuo kroviniai bus gabenami per kuo mažiau šalių. Jei įmanoma, krovinius transportuokite tiesioginiu maršrutu. Pavyzdžiui, kroviniai tiesiai į Suomiją patogiai gabenami keltais iš Lietuvos arba Estijos. Informaciją apie patogias krovinių gabenimo keltais paslaugas rasite čia: https://www.ferrybookings.lt/lt/patarimai/keltai-i-suomija .

  • Iš anksto pasirūpinkite dokumentais

Žinoma, tvarkingi krovinių dokumentai reikalingi visuomet. Tačiau karantino metu jiems skirtinkite ypatingą dėmesį. Daugumai valstybių karantino metu sustiprinus sienų apsaugą, ypatingas dėmesys skiriamas krovinių dokumentams. Tad jei nenorite nesklandumų, pasirūpinkite reikiamais dokumentais iš anksto.

  • Rinkitės patikimus partnerius

Jei bendradarbiaujate su logistikos įmone ar dalį jūsų krovinių gabenimo vykdo kita bendrovė, rinkitės tik patikimus partnerius. Patirtį logistikos srityje turinčios įmonės sklandžiai nugabens krovinius net ir karantino metu. Tuo tarpu naujoms įmonėms sunkiau prisitaikyti prie karantino sukeliamų nesklandumų.

Tikimės šie patarimai jums bus naudingi. Turint patikimą komandą, susitelkiant ir kryptingai dirbant bet kokie sunkumai ir nesklandumai bus lengviau įveikiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *