Kas atsitinka, kai pažeidžiami stuburo nervai ar jų šaknelės?

stuburas

Mūsų kūnams tenka atlaikyti dideles apkrovas, dirbant kasdienius darbus ir ypač sportuojant ar atliekant didesnio fizinio krūvio reikalaujančius veiksmus. Tai neretai tampa įvairių traumų ir pažeidimų priežastimi. Skausmai skirtingose kūno vietose, nejautra, tinimas – tai yra tiek keli simptomai, kuriuos jaučia žmogus patyręs nugaros traumą. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų yra susijusi su stuburo nervų ir jų šaknelių pažeidimais. Šie pažeidimai gali atsirasti dėl daugybės priežasčių: patirta trauma sportuojant arba fiziškai dirbant, neteisinga laikysena, sušalimai, komplikacijos po ligų ir kitų priežasčių.

Aplink stuburą yra daugybė nervų rezginių, sujungiančių jį su įvairiomis kitomis kūno dalimis. Todėl, pažeidus vieną iš nervų, skausmai ir nemalonus jausmas gali jaustis visiškai kitoje vietoje. Neretai tai pasireiškia kaip rankos, kaklo ar kojos tempimas arba nemalonus skausmas. Ir nors kartais pojūtis nėra labai nemalonus arba kažkaip trukdantis judėti, tačiau negydant, ši problema gali smarkiai paveikti sveikatą. Galimos pasekmės yra:

  • Dalinis arba visiškas jautrumo praradimas skausmo zonoje;
  • Raumenų silpnumas arba visiškas jų nesusitraukimas;
  • Įvairių nemalonių pojūčių atsiradimas;
  • Raumenų masės sumažėjimas;
  • Odos problemos.

Sudėtingiausia yra ir taim kad gydymas ir gijimas tokių pažeidimų gali užtrukti nemažai laiko ir reikalauja specialistų įsikišimo. Apie įvairias nugaros traumas, jų priežastis ir gydymo būdus galima sužinoti paspaudus ant šios nuorodos – https://alfasteps.com/patarimo-kategorija/nugaros-skausmas/. Jei pajutote, kad atsirado skausmai ir nemalonūs pojūčiai, kurie panašūs į nugaros traumos simptomus, tai svarbu jokiu būdu nenumoti ranka ir nelaukti kol viskas išsispręs savaime. Tokiais atvejais, laikas yra labai svarbus, o tinkamas, specialistų parinkta gydymas, galės padėti išvengti rimtesnių problemų ateityje ir leis toliau gyventi pilnavertį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *