
Atšilus orams ir prasidėjus pavasariui gryname ore norisi praleisti kuo daugiau laiko. Tuomet žiemos pramogas pakeičiame kitais laisvalaikio leidimo būdais ir skubame į gamtą dviračiais ar paspirtukais. Leisti laiką skriejant dviračiu smagiau ne vienam, o kompanijoje. Tad vis dažniau parkuose ar dviračių takuose pastebimos bičiulių grupės ar šeimyniniai pasivažinėjimai dviračiais. Ir tai anaiptol ne tik vyrų ar vaikų užsiėmimas. Moterys taip pat mėgsta leisti laiką važinėjant dviračiu ne tik dėl malonių pojūčių, buvimo gamtoje, bet ir naudos sveikatai ar teigiamos įtakos norint atsikratyti viršsvorio. Kad šis užsiėmimas būtų patogus, labai svarbu įsigyti patogų moterišką dviratį. Ketinant tai padaryti dažnai iškyla klausimas – kuo skiriasi moteriški dviračiai? Nors reikšmingų techninių skirtumų tarp moteriškų ir vyriškų dviračių nėra, tačiau galima išskirti keletą detalių. Apie jas ir pakalbėkime.
- Rėmas
Pagrindinis rodiklis, kuo skiriasi moteriški ir vyriški dviračiai yra rėmo konstrukcija. Moteriškų dviračių horizontalus rėmo skersinis yra žemesnis negu vyriškų. Žemiau esantis rėmas leidžia patogiau užlipti ir nulipti nuo dviračio nekeliant aukštai kojų. Tai ypač aktualu kai važiuojama dviračiu vilkint suknelę ar sijoną. Pastaruoju metu taip pat labai populiarūs moteriški dviračiai su lenktu rėmu.
- Spalvos
Moteriški dviračiai dažniau pasižymi ryškios ar šviesios spalvos rėmais bei kitomis detalėmis. Akivaizdu, kad ryškiai oranžinės spalvos mėgėja dviratį su šiuo atspalviu ras būtent moteriškų dviračių kategorijoje.
- Dviračių tipai
Moteriški dviračiai, taip pat kaip ir vyriški, gali būti įvairių rūšių. Populiariausi miesto, hibridiniai ir kalnų tipo dviračiai gali būti ir moteriški, ir vyriški, o skirtumas tarp jų bus rėmo dydis. Šiuo atžvilgiu moteriškas kalnų dviratis bus su mažesniu rėmu negu tokios pačios charakteristikos vyriškas kalnų dviratis.