Kas svarbiau – paskolos gavimas ar atidavimas?

Kartais atrodo, kad finansiniai reikalai gyvena savo gyvenimą ir netgi sudaro tam tikrą ekosistemą. Kaip keičiasi metų laikai, taip ir piniginės turinys nėra pastovus. Vieną dieną prireikia paskolos, o kitą dieną, žiūrėk, viskas pasitaiso į gerąją pusę.

Jei pasitaiko finansinių duobių, tenka ieškoti sprendimo. Ką daryti? Kur kreiptis? Kiek laiko truktų pinigų medžio pasodinimas ir vaisių skynimas? Tokie ir panašūs klausimai zuja aplink, kol atkreipiamas dėmesys į paskolas. Šioje vietoje reikėtų akcentuoti, kad jų būna nevienodų tiek suma, tiek grąžinimo laikotarpiu. Žmonės skolinasi skirtingais atvejais. Pavyzdžiui, Petras nori statyti namą, tad eina į banką, kur tikisi gauti pinigų. O štai Kazimierui atsivėrė finansinė duobė ir reikia nedidelio piniginio pastiprinimo.

Nors ir skiriasi situacijos bei konkretūs poreikiai, yra du svarbūs aspektai, į kuriuos kreipiamas dėmesys. Tai paskolos gavimas ir grąžinimas. Kuris iš šių veiksmų yra svarbesnis? Prispyrus bėdai ar suvokus, kad be finansinio pastiprinimo nepavyks įgyvendinti tam tikro tikslo, reikšmė teiktina gavimui. Norisi papildyti kišenę, tad ieškoma įvairių paskolų variantų. Jei užpuolė trumpalaikė problema, greičiausiai bus imamas kreditas. O štai namo statybų klausimas bus sprendžiamas banke. Kiekvienu atveju atrodo, jog svarbiausia gauti pinigus. Tačiau vienpusis mąstymas tampa klaida, kai tampa sunku paskolą grąžinti. Kaip išvengti nemalonumų? Tiesiog reikia viską gerai apgalvoti. Pirmiausia savęs paklausiama, ar tikrai būtina skolintis. Jeigu kitos išeities nerandama, reikėtų orientuotis į tokią sumą, kokia iš tiesų pagelbėtų. Pasiėmus per daug gali užplūsti turtingumo jausmas, bet viską su palūkanomis juk reikės grąžinti.

Paskutinis sakinys aiškiai skatina galvoti ne tik apie gavimą, bet ir apie atidavimą. Tai ypač akcentuotina kalbant apie nebūtinus pirkinius. Jeigu kreditas imamas tik tam, kad įsigytumėte juodą BMW (ir būtinai naujesnį nei kaimyno), tai jau aiški nuoroda į klaidingą finansinį mąstymą.

Aiškėja, jog didele svarba pasižymi tiek paskolos gavimas, tiek pinigų grąžinimas. Kai viskas kruopščiai apmąstoma, procesas vyksta sklandžiai. Užlyginamos finansinės duobės ir įgyvendinami tikslai.

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *