Vėdinimo sistema butui

šildymas

Abejojantiems vėdinimo sistemos reikalingumu gyvenant mažos kvadratūros butuose, turime gerų žinių. Net jeigu ir jaučiatės gerai savo namuose, tai dar toli gražu nereiškia kad oro kokybė pas jus yra gera. Senos statybos daugiaaukščiuose įrenginėti vėdinimo sistemas yra bergždžias reikalas tačiau visi įsigyjantys būstą naujos statybos namuose tai supranta kaip privalomą patogumą. Langų atidarinėjimą, naujoviškas orlaides ant plastikinių langų negalime vadinti vėdinimu. Tai tik skersvėjo sudarymas , dulkių įleidimą į namus iš gatvės ir automobilių keliamas triukšmas. Ar gi viso to norite? Pirkdami būstą turite mąstyti keletą žingsnių į priekį ir neįsirengę vieno ar kito patogumo galite ateityje graužti nagus.

Naujos technologijos

Dabar energijos taupymu apsėsti ne tik vartotojai bet ir jiems stengiantys įtikti gamintojai siūlo paprastas nedidelio galingumo ir taupias vėdinimo sistemas butams. Pamirškite kone pusės kubinio metro dydžio dėžes pakabintas palubėse ar paslėptas buitinių patalpų spintose ir namo palėpėse. Buto vėdinimo sistemai reikia mažesnio dydžio rekuperatoriaus tad jį galima paslėpti paprasčiau, o artais ir visai nereikia to daryti. Žinoma, ortakius teks nutiesti į tolimesnius buto kambariu ir lubas pažeminti gali tekti daugiau nei norėtumėte. Bet nejaugi to nepaaukosite vardan geresnės savijautos kiekvieną dieną ištisus metus?

Nauji sprendimai butams

Projektuojant ir įrengiant vėdinimo sistemas butuose daug ką lemia išplanavimas. Vienas paprasčiausių būdų įleisti į kambarius švaraus oro, sumontuoti rekuperatorių tiesiog sienoje. Jis automatiškai matuoja CO2 kiekį, oro temperatūra ir drėgmę ir tiekia orą iš lauko kai to reikia. Tokiais sistemai nereikia po butą išvedžioti ortakių sistemos, užtenka astatyti 2 sieninius rekuperatorius tose vietose kuriose jie gali duoti didžiausią efektą. Sumontavus ne ten ur reikia o kur patogiau galite prarasti puse jų teikiamos naudos. Rekuperatoriui reikėtų parinkti tokią vietą kuri netrukdytų jo skleidžiamas garsas ir oro srovė. Pabaigai reikia paminėti, kad rekuperatoriaus įrengimas apsiperka tik tuo atveju jeigu bute yra autonominė šildymo sistema ir svarbu ad patalpos būtų šildomos su kuo mažesniu šilumos nuostoliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.