Anglų kalbos kursai Klaipėdoje – išsigelbėjimas uostamiesčio gyventojams

Anglų kalbos kursai Klaipėdoje domina įvairius žmones. Mokytis nori tiek jaunesni, tiek vyresni. Tikslai nevienodi. Moksleiviui aktualu pasiruošti egzaminui, studentas suvokia, kad turimi įgūdžiai galėtų būti geresni, o verslininkas supranta, kad įgūdžių pagilinimas būtinas norint sėkmingai vystyti veiklą.

Yra ne viena priežastis, kodėl kalbos mokymasis atsiduria prioritetų sąraše. Abiturientas, imdamas ieškoti, kur kursai organizuojami, tikisi lūžio. Ne, ne rankos ar kojos lūžio, o persilaužymo anglų kalboje. Neretai pasitaikantis atvejis – konkrečios srities spragos, pavyzdžiui, nesiseka klausymo užduotys. Todėl prieš užsiregistruojant į kursus svarbu gerai apgalvoti, ko iš jų tikimasi. Ne mažiau svarbus ir vietos klausimas. Jeigu gyvenate prie jūros, būtų nepatogu kelis kartus per savaitę vykti į sostinę. Todėl ieškoma informacijos, ar pamokos organizuojamos savame mieste. O jei atrandama, kad anglų kalbos kursai Klaipėdoje yra gana populiarūs ir juos siūlo ne vienas anglistas, imama rinktis, kurie būtų naudingiausi.

Nauda – viena medalio pusė. Kitoje medalio pusėje įsitaisiusi kaina. Imdami į ranką monetą žinome, kad ji turi dvi puses. Vienoje visuomet būna skaičius, o kitoje herbas. Šią analogiją galima pritaikyti ir kalbant apie anglų kursus. Jeigu herbą palygintume su paslaugų turiniu, neabejotinai turėtume pasidomėti ir kaina. Juk kaip nėra vienpusės monetos, taip ir vadinamųjų „nemokamų pietų“ nebūna. Artėjant prie esmės galima pasakyti, jog kiekviena paslauga įkainota. Ir anglų kalbos kursai tikrai nėra išimtis. Vienokią sumą gali sau leisti mokėti didžiulės įmonės direktorius, kitokie pinigai sukasi moksleivio rankose. O kaipgi atrasti tą aukso viduriuką patiems anglų k. mokytojams? Tai klausimas, vertas atskiro straipsnio. Aišku viena – kainos reikšmė yra nemenka.

Skirtingose gyvenimo pakopose aktualūs nevienodi dalykai. Pavyzdžiui, prieš egzaminus anglų kalba įsiveržia į gyvenimą. Vėliau jos svarba gali nublankti, tačiau ateina laikas, kai užsienio kalbos poreikis grįžta su trenksmu – suprantama, kad be jos neįsivaizduojamas nei išsilavinimas, nei karjera. Ir ką tada daryti?

Pasakius „nuo pirmadienio“ susisiekti su keliais draugais ir eiti pašėlti į klubą?

Numojus ranka mestelti frazę „kai tikrai prireiks, tai ir išmoksiu kaip nors“?

Paskambinti buvusiai(-iam) bendraklasiai(-iui), kurios(-io) anglų kalbos sugebėjimai puikūs?

Frazė „nuo pirmadienio“ evoliucionavo į „nuo kito pirmadienio“? Pasakymas, jog „kaip nors išmoksite“ jau ne vieną savaitę neduoda ramybės? Bendraklasė ar bendraklasis dabar gyvena kitame mieste arba turi tiek veiklos, kad apie mokymą nenori net galvoti? Nei vienas iš trijų paminėtų būdų nėra tobulas. Šie žodžiai netgi per švelnūs, mat iš tiesų nei vienas iš šių paminėtų būdų nefunkcionuoja. Tad ką daryti? Kaip abejotinus gramatinius pamatus paversti tvirtais? Kaip išrutulioti tekstą? Kaip įsidėmėti žodžius? Tokių ir panašių klausimų gausybė. Tačiau nereikia panikuoti. Nėra padėties be išeities. Ir šis sakinys pabrėžtas ne veltui – jį ištardami nusistatome atskaitos tašką, nuo kurio brėžiame kryptį.

Taigi, imamės veiksmų… Išeitimi tampa užsienio kalbos pamokos. Jeigu gyvenate uostamiestyje, jums rūpės, ar anglų kalbos kursai Klaipėdoje apskritai vykdomi. Sužinosite, kad taip. Beliks nuspręsti, kokias spragas norėtumėte ištaisyti. Verslo kalba? Skaitymo įgūdžiai nėra geri? O gal reikia padėti pačius pagrindus? Kiekvienu iš šių atvejų kursuose galite gauti reikiamą pagalbą.

Užsienio kalbos pamokų reikšmė didžiulė. Turint omenyje globalizacijos mastus, ji išauga ne vieną kartą. Yra daugybė priežasčių, kodėl anglų kalba turėtų tapti jūsų mokymosi objektu. Jei gyvenate Klaipėdoje, tuomet šalia mokymosi ar darbo įsiterpia ir tam tikra kurortinė dvasia. Jei turistams, atvykusiems iš kitos šalies, rūpėtų ko nors paklausti, o jūs klausimo nesuprastumėte, pasijustumėte nesmagiai. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių, kodėl anglų kalbos kursai Klaipėdoje organizuojami ir kodėl jie sutraukia nemažai interesantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *