Elektrinis židinys: dekoracija ar šilumos šaltinis?

Židinys – vienas svarbiausių traukos objektų namuose, kuris vis dažniau puošia ne tik nuosavų namų erdves, bet ir butus. Itin plati židinių pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes. Elektrinis židinys, vos pasirodęs rinkoje, tapo vienu dažniausių pirkėjų pasirinkimu, kuris dėl itin paprasto ir lengvo montavimo yra nesunkiai pritaikomas praktiškai bet kurioje erdvėje. Tiesa, neretai pasigirsta kalbų, kad elektrinis židinys yra tik dekoracija ir žmonėms, norintiems mėgautis jaukia šiluma, bus visiškai nenaudingas. Tai išgirdę židinių pardavėjai dažniausiai tik nusišypso – nors elektrinis židinys iš tiesų negali apšildyti erdvaus namo, vis dėlto nedideliam butui ar tam tikrai namų erdvei jis suteiks reikalingos šilumos ir leis sutaupyti šildymui skirtas išlaidas.

Kaip elektrinis židinys tapo viena populiariausių interjero dekoracijų?

Kurdami namų interjerą, norime šiai erdvei suteikti jaukumo ir šilumos. Židinys yra vienas svarbiausių jaukių namų simbolių, prie kurio susirenka visa šeima. Tiesa, kadangi tradiciniai židiniai yra gana sunkiai montuojami ir reikalauja papildomų darbų, pvz., tinkamo vėdinimo, kamino, nedegių paviršių šalia ir t. t., jų įrengimas apsunkina interjero kūrimo ribas. Tuo tarpu elektriniai židiniai yra praktiškai neribojami galimybių. Šie židiniai gali būti montuojami balduose, sienose, šalia degių paviršių, televizoriaus ir t. t. Itin plati formų, dydžių ir spalvų pasiūla leidžia elektrinius židinius derinti bet kurioje aplinkoje, pritaikant juos prie individualaus stiliaus. Dėl itin plataus asortimento ir galimybės laisvai parinkti židinio vietą elektrinis židinys yra vertinamas kaip išskirtinis namų aksesuaras, kuris akimirksniu pakeičia gyvenamąją aplinką.

Ar elektrinis židinys šildo?

Vis dėlto, reikia pripažinti, kad montuodami židinį tikimės ne tik jaukumo, bet ir šilumos. Jei norite apšildyti erdvius namus, tam puikiai tiks malkinis ar anglimis kūrenamas židinys. Priklausomai nuo montavimo sprendimų tokie židiniai gali apšildyti visą namų aplinką. Tuo tarpu elektrinis židinys negali užtikrinti tokio didelio šilumos kiekio. Vis dėlto, jei manote, kad šie židiniai nešildo, klystate. Elektrą naudojantis židinys gana lengvai apšildys nedidelį butą ar atskiras namų erdves, pvz., svetainę. Kadangi židiniai gali būti pernešami iš vienos vietos į kitą, galite apšildyti tą patalpą, kurioje ketinate praleisti daugiau laiko. Svarbus elektrinio židinio privalumas yra tai, kad šiuo židiniu galite džiaugtis ne tik žiemą, bet ir vasarą. Tokiu atveju tereiks išjungti šildymo funkciją ir mėgautis dirbtinės liepsnos grožiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *