Granulinio katilo pajungimas

Šildymo katilai, kuriuose naudojamos granulės ir peletės tampa vis populiaresniu pasirinkimų tarp nuosavų namų savininkų. Jų ypatumas yra tame, kad prie pakankamai nedidelių išlaidų, jie sugeba generuoti gan didelius šilumos kiekius, kuriais yra šildomas šilumokaitis. Dėl šios priežasties jie yra dažnai montuojami patalpų apšildymui ir taip pat karšto vandens tiekimui. Su įvairiais granulinių katilų modeliais galima susipažinti čia https://namams24.lt/lt/42-granuliniai-katilai.

Nusprendus įsigyti granulinį kietojo kuro katilą, reikia susipažinti su jo montavimo ypatumais. Pirmiausia, prieš įrengimą, reikia pasirūpinti tinkamos vietos paruošimu. Čia viskas priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas katilas. Jei tai plieninis įrenginys, kurio svoris dažniausias būna apie 300 kg., tai atskiro pamato jam greičiausiai neprireiks, ir pakaks tiesiog pastatyti jį ant betoninių grindų, be jokių sustiprinančių konstrukcijų. Tačiau, jei katilas yra pagamintas iš ketaus, tai be vientiso pamato paruošimo greičiausiai nepavyks apsieiti.

Sudegusios granulė ir peletės nepalieka daug pelenų. Tai leidžia rečiau juos valyti, o norint pasiekti dar didesnio patogumo, galima pagalvoti apie didesnės peleninės. Tačiau visiškai pamiršti apie katilo valymą nederėtų, nes nuo to priklauso jo darbo efektyvumas. Katilo montavimas turi savo ypatumų, kurie priklauso nuo jo rūšies, galingumo, šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemų. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti aprišimui, kuriam yra taikomi ir tam tikri saugumo reikalavimai.

Norint, kad sistema veiktų tinkamai, svarbu naudoti žemo drėgnumo kurą. Verta atkreipti dėmesį į tai kad katilo konstrukcijos elementai taip pat įkaista iki aukštų temperatūrų, tad jų aprišimas, naudojant izoliacines medžiagas,  turėtų būti atliktas itin kokybiškai. Bet kokia klaida šiame procese gali neigiamai atsiliepti katilo darbui ir tapti greito kai kurių dalių ir mazgų susidėvėjimo priežastimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.