Homeopatiniai vaistai nuo slogos: kodėl vieni peikia, o kiti giria?

vaistai nuo slogosJau antrą dešimtmetį homeopatiniai vaistai kelia nesutarimus tarp tradicinės medicinos ir vaistininkų bei vartotojų. Medikai neretai išsako nerimą dėl informacijos trūkumo. Pasak jų, nežinojimas ir įvairūs stereotipų vaikymasis gali sukelti nepataisomų, neigiamų padarinių šiuos vaistus vartojantiems žmonėms.

Homeopatija

Į homeopatijos sritį įeina ne tik vaistai nuo slogos, bet ir kiti medikamentai. Tačiau nerimą kelia tai, kad iš esmės homeopatija veikia visiškai kitaip nei kiti gydymo metodai. Jos pagrindas yra filosofija, jog ligą galima gydyti ja pačia. Tai sulaukia nemažai kritikos, į kurių argumentus atkertama, esą homeopatiniai vaistai yra natūralūs, negalintys pakenkti. Taigi, medicininių vaistų sudėtyje yra natūralių medžiagų, kurios praskiedžiamos šimtus kartų. Todėl tokie receptiniai vaistai nuo slogos yra laikomi efektyvesni, bet ir kenksmingesni. Ar tikrai vaistiniai preparatai nekenkia?

Priklauso nuo žmogaus imuniteto

Tuo tarpu tradicinės medicinos šalininkai – medikai teigia, kad organizmo gebėjimas pačiam susitvarkyti su virusais ir infekcinėmis ligomis priklauso nuo imuniteto stiprumo. Tačiau, tarkim, mažamečiui, kurio imunitetas tik formuojasi, tokie vaistai nuo slogos gali kaip reikiant pakenkti. Juolab, tradiciniai vaistai nuo slogos vaikams yra gaminami pagal išbandytą receptūrą ir jokios rizikos vaikui nėra. Kaip kelis pavyzdžius medikai nurodo šiuos: vaistai nuo slogos actifed, vaistai nuo slogos sinupret, vaistai nuo slogos nasonex.

Homeopatinius medikamentus reikia tirti. Tiesiog ši sritis dar nėra gerai ištyrinėta, kad galima būtų teigti vienareikšmiškai apie jos siūlomų sprendimų poveikį.

Ilgas procesas

Kiekvienas vizitas pas homeopatą trunka mažiausiai kelias valandas, per kurias įvertinama ir surenkama informacija apie žmogų: jo vartojamus vaistus, maisto medžiagas, psichologinį tipą, ligas, sveikatos būklę. Tad ir siūlomi vaistai nuo slogos vieniems tinka, kitiems – ne.

Taigi, kokie geriausi vaistai nuo slogos? Abi nuomonių stovyklos sutinka, kad rasti tinkamus preparatus yra ilgas ir kruopštus procesas. Jį reikia patikėti savo darbą išmanantiems profesionalams ir nesiimti savigydos. Neteisingai parinkti vaistai nuo slogos kudikiams gali sukelti alergijas, sinusitą ar kitas ligas. Tačiau taip pat tinkami homeopatiniai vaistai nuo slogos vaikams gali padėti įveikti susirgimą ir net sustiprinti imunitetą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *