Ką reikėtų žinoti apie paminklų užsakymą?

PaminklaiLaidojimo papročiai yra atkeliavę nuo senovės. Visame pasaulyje, ypatingai  Vakaruose, laidojimo papročiai yra gan panašūs. Paminklai reikalingi beveik visose religijose. Prarasti artimą žmogų yra labai skaudu, tad kapinės yra ta vieta, kurioje galima vėl su juo „pabūti“. Ir toks požiūris yra priimtas jau nuo seniai. Kapus reikia lankyti, prižiūrėti bei puoselėti. Tad tikrai niekur nerastumėte dviejų vienodų paminklų.

Kaip gaminami paminklai? Jie gali būti patys įvairiausi. Dažniausiai juos gamina iš marmuro ar granito. Šie akmenys yra ilgaamžiai, o skirtingas apdirbimo būdas leidžia sukurti išskirtinius bei gražius antkapius. Granito poliravimas (suteikiamas blizgus paviršius) bei šlifavimas (matinis) yra populiariausi būdai. Įmanoma pasirinkti ir išdeginimo (išgaunamas šiurkštus paviršius) variantą. Kuomet apdirbtas visas akmens paviršius ir suteikiama norima forma, ant jo iškalama mirusiojo pavardė, dažniausiai ir religinė simbolika. Kartais nupiešiamas žmogaus portretas.

Ar visi norai yra įgyvendinami? Dažniausiai prieš kuriant kapą, visas smulkmenas reikia suderinti su kapavietės administracija. Ne visi norai yra įgyvendinami, tačiau rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie padėtų sukurti norimą kapą. Paminklo gamyba – pats svarbiausias etapas, nes būtent ant jo bus užrašyta žmogaus pavardė. Paminklas kaip žmogaus simbolis, turi būti ilgaamžis bei priminti artimąjį.

Graviravimas. Anksčiau labai populiarus dalykas – epitafijų užrašymas ant paminklo. Dabar rečiau pamatysite ant antkapio užrašytus prasmingus žodžius, tačiau nevertėtų to nurašyti.  Tai puikus būdas suteikti paminklui savotiško žavesio ir savitumo. O prasmingi žodžiai gali padėti liūdintiems artimiesiems išlikti stipriems.

Renkantis paminklą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į savo norus, bet ir galimybes. Dažniausiai įmantriai pagaminti antkapiai kainuoja labai daug, tad jeigu Jūsų kišenė to neleidžia, rinkitės paprastesnį variantą. Kapo grožis nepriklauso nuo to, kiek jam pinigų išleista. Svarbiausia gaminant antkapį žiūrėti to, kas artima Jums ir, kas būtų artima Jūsų mylimam žmogui. Atsisveikinti sunku, ypač, kai norisi tą padaryti pagarbiai ir iškilmingai. Tačiau visada pagalvokite, ar Jums to reikia. Pats gražiausias paminklas yra tas, kuris pastatytas nuoširdžiai ir su meile.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.