Kaip tinkamai klijuoti tapetus?

tapetaiPirmą kartą tapetuojant kambarius gali iškilti labai daug klausimų. Nustebsite sužinoję, kad dažnai žmonės linkę samdytis specialistus, kurie ištapetuotus kambarius. Paprasčiausiai tokiu atveju būsite tikri, kad visi darbai bus atlikti kokybiškai ir tuo pačiu ilgai bei sėkmingai puoš namus.

Apdailos darbai nebus tokie sunkūs jeigu žinosite, kaip tinkamai juos atlikti. Lygiai taip pat yra ir su tapetavimu. Pateikiame kelis patarimus, kurie garantuos, ka pavyks tinkamai padengti sienų paviršių.

  1. Pirmiausia labai svarbu apsiskaičiuoti, kiek tapetų ritinėlių jums reikės. Visada reikia pirkti vienu arba dviem ritinėliais daugiau, kadangi jau geriau per didelį kiekį, kuris vėliau bus panaudojamas kitu, nei verkti kai pritrūksite vieno ritinėlio. Ne visada pavyksta vėliau atrasti lygiai tokius pačius tapetus, tad pirkite daugiau ir būsite ramūs.
  2. Nepamirškite, kad tapetuojant labai svarbu išjungti visus elektrinius prietaisus. Tokiu atveju bus papildomai apsaugotas, o apsauga niekam nedaro gėdos. Tapetai nėra nesaugi priemonė, tačiau prietaisus išjungti vis tiek rekomenduojama.
  3. Naudodami klijus būtinai kuo detaliau susipažinkite su instrukcija. Susižinokite, per kiek laiko jie susigeria į tapetus ir apskritai, kiek laiko reikia laukti, kol jie bus pilnai pagaminti, nusistovėję. Nesulaikant instrukcijų klijai blogai atliks jiems paskirtą darbą ir tapetai paprasčiausiai nelips.
  4. Kai tapetas bus per didelis, o tai nutinka tam tikrose vietose gana dažnai, tad drąsiai juos nukirpkite. Tiesa, geriausia tenka naudoti ne žirkles, tačiau peilį, kuris padeda kur kas paprasčiau nupjauti nereikalingus kraštus.
  5. Klijuodami tapetus jokiu būdu jų netempkite per daug žemyn arba į šonus. Jie yra pagaminti iš popieriaus, todėl gali plyšti. Ypač tokiu atveju, kai naudojamas per didelis klijų kiekis. Tai kiekį ir klijuoti tapetus labai atsargiai.

Tapetų klijavimas turi būti lėtas ir atsargus darbas, kadangi tik taip galite užsitikrinti, kad jie ne tik bus labai gražiai suklijuoti, tačiau tuo pačiu ir ilgą laiką sėkmingai tarnaus, neplyš iš nekeis savo išvaizdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *