
Šviesa- būtina augalui augti. Stokodamas šviesos, augalas negali absorbuoti iš atmosferos anglies dioksido, augalas iš lėto netenka natūralaus žalumo, susilpnėja, o jo derlius būna mažas. Kai trūksta šviesos, bet pakanka šilumos, inspektuose daigai, ypač kopūstų ir pomidorų labai ištįsta. Lauko daržininkystėje imamasi įvairiausių priemonių saulės šviesai išnaudoti: parenkamas tinkamas sėjos ar sodinimo tankis, daigai laiku retinami, naikinamos piktžolės.
Kokie veiksniai turi įtaką daržovių augimui?
Daržovių augimui ir vystymuisi labai didelę įtaką turi dienos ilgumas. Mūsų klimato sąlygomis per daug šviesos beveik niekada nebūna. Tačiau vasarą kai kurias daržoves kartais reikia pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių. Žiemą, kai šiltnamyje yra aukšta temperatūra ir mažas apšvietimas, augalai ištįsta ir nedera, taip būna ir vasarą lauke, kai augalai užleisti piktžolėmis ir jiems trūksta šviesos.
Kokie augalai gali žydėti pavėsyje?
Augalai mėgstantys pavėsį, gali žydėti šešėlyje, jie pradeda žydėti vėliau, o jų žydėjimas nėra toks sodrus kaip saulėje, todėl patariama atkreipti dėmesį į lapų spalvą ir formą. Žydėjimo trūkumą kompensuos dekoratyviniai lapai.
Salotos
Salotos- skani, ankstyva, nereikalaujanti daug šilumos daržovė. Salotų sėklų galima pusipirkti sėklų parduotuvėje arba internetu. Internetinėje erdvėje yra išdėstytas ankstyvųjų, vidutinio, vėlyvų ir kitų daržovių sėklų asortimentas. Kiekvienam sodininkui, daržininkui pagal poreikį.
Lapinės ir gūžinės salotos
Lapinės salotos ažaugina tik lapus, bet gūželių nesudaro, o gūžinės solotos užaugina įvairaus dydžio, formos gūželes. Salotos labai reiklios dirvai ir šviesai, gūžinės salotos geriausiai auga priesmolio dirvoje. Ledinės- gūžinės salotos mėgstamos dėl savo puikių skoninių savybių, jos labai traškios, sultingos ir gaivaus skonio. Lapinės ir gū žinės salotos turi daug mineralinių medžiagų ir vitaminų.