Pigiausias automobilio draudimas – tarsi pavasaris po žiemos

pigus draudimas

Vairuotojus domina pigiausias automobilio draudimas

Automobilis – pirkinys, nuolat reikalaujantis papildomų išlaidų. Jei nusipirkote geros būklės mašiną ir jau kuris laikas nesilankėte servise, jums tikrai pasisekė. Šiaip ar taip, mažiau ar daugiau pakloti tenka ne vien už techninių mazgų taisymą, bet ir už draudimą.

Vairuotojus domina pigiausias automobilio draudimas. Kažin ar klausite, kodėl taip yra. Žmonėms aktualu, kur siūloma patraukli kaina, o priežasčių esama ne vienos ir ne dviejų. Bene svarbiausia šiuo metu – negatyviai nuteikiančios brangimo tendencijos. Taip, jau kuris laikas vis kalbama, kad kainos kopia į aukštumas. Automobilių savininkai piktinasi, kaip čia yra, kad vairavimo stažas solidus, o mokėti tenka daug.

Iš tiesų draudimo kainos buvo aktualios ir anksčiau. „Stogą raunantis“ didėjimas tik paskatino garsesnį šurmulį. Kai antraštės naujienų portaluose viena po kitos skelbia apie brangimą, susizgrimbama, jog tai asmeniniam biudžetui artima tema.

Ką vairuotojams reiškia pavasaris?

Nežinia, kokiu metu skaitote šį straipsnį, bet jo rašymo laikas – pirma pavasario diena. Šaltis ir sniegas. Pavasario pradžia dar nereiškia šilumos ir žalumos, bet jau aišku, kad žiema po truputį turi trauktis. Automobilių savininkams pabodo spėlioti, ar pavyks užkurti ratuočius.

Taigi, pavasaris – tarsi šioks toks atokvėpis po speiguotos žiemos. O kodėl apskritai minime metų laiką, kuriame karaliauja kovas, balandis ir gegužė? Todėl, kad pigiausias automobilio draudimas metaforiškai primena pavasarį. Radus draudimą, kuris nesiteikia pasisavinti paskutinių kelnių, kiek lengviau atsikvepiama.

Pavasaris – lengviau užkurti automobilį, mažiau slidumo ar pusnių. Tik nesupraskite klaidingai! Ar pavasaris, ar žiema, nei vienu, nei kitu metų laiku negalima pernelyg atsipalaiduoti prie vairo. Kad šiltėjantis oras žada šį tą optimistiško, yra tiesa. Ar keliuose pakanka mažiau atsakingumo? Jokiu būdu ne!

Pigumas – sąlyginė sąvoka

Verta pasakyti, jog pigumas – sąlyginis dalykas. Vadinamoji optimali kaina vartotojams patinka, bet ne kiekvienu atveju ji reiškia tikrą naudą. Šios mintys labiausiai tinka kalbant apie transporto priemonių ekonomiškumą.

Įsigijus mašiną už šimtą tūkstančių ekonomija gal ir nėra paskutinėje vietoje, tačiau ir ne pirmoje. Pastebėtina ir tai, kad mažos kuro sąnaudos tiesiogiai susijusios su kitais dalykais. Štai palyginti ekonomiškas automobilis, sunaudojantis 7 litrus benzino šimtui kilometrų. Naudotas. Kainavo 6 tūkstančius eurų. Ir štai kitas automobilis, kainavęs 3 tūkstančius ir „ryjantis“ 9 litrus. Iš pirmo žvilgsnio pirmas variantas ekonomiškesnis. Visgi antras variantas pigesnis. Viską apskaičiavus tikriausiai paaiškėtų, jog pigesnė, bet mažiau ekonomiška mašina yra draugiškesnė kišenei. Tačiau…

Pigesnė mašina – senesnė. Tikėtina, kad jos saugumo lygis ne toks aukštas, o ir gedimų prognozės niūresnės. Taip pat darytina prielaida, kad naujesnis automobilis komfortiškesnis, todėl geriau atlieka savo funkcijas.

Ech, ir kaipgi suprasti, kuris variantas yra optimalus? Kažin ar į šį klausimą įmanoma lengvai atsakyti. Užtat kai kas akivaizdu: pigumas, brangumas, ekonomija – visos šios sąvokos yra sąlyginės ir lemiamos plataus konteksto.

Pigiausias automobilio draudimas irgi prisideda prie bendro paveikslo. T. y. esama sąsajų tarp draudimo kainos ir finansinio aspekto eksploatuojant mašiną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *