POS sistema – kam ji reikalinga

pos sistema

Kas yra POS sistema ir kam ji reikalinga? Greičiausiai dažnas net nesusimąsto, tačiau šias sistemas turi visos kavinės, viešbučiai, prekybos centrai ir paprastos parduotuvės. Apie POS sistemas kalbamės su UCS atstovais.

Kaip aiškiai ir „liaudiškai“ paaiškintumėte, kas yra POS sistema?

Paprastai kalbant tai specialūs prietaisai, kurie priima informaciją apie atsiskaitymą už prekes ar paslaugas. Jei apmokama grynaisiais pinigais, kasininkas turi pasakyti POS terminalui, kad atsiskaitoma grynais, tada atsidaro pinigų stalčius, kur įdedami grynieji. Jei atsiskaitoma banko kortele, kasininkas nurodo, kad atsiskaitoma pavedimu ir POS sistema paprašo kortelės duomenų, kad galėtų įvykdyti pervedimą. Tada kliento ir paprašoma suvesti kortelės PIN kodą. Visi duomenys apie atsiskaitymus iš karto internetu perduodami į verslo valdymo sistemą, kur yra saugomi ir apdorojami.

Minėjote du dalykus – POS sistemą ir POS terminalą. Ar tai ne vienas ir tas pats?

Ne, tikrai ne tas pats. POS terminalas yra tik vienas prietaisas, kuris gali priimti pinigus ir perduoti duomenis. POS sistema gali turėti daug tokių prietaisų. Pats POS terminalas yra tik ekranas ir pinigų stalčius – seifas. Sistemą sudaro daugiau prietaisų, pavyzdžiui, kortelių skaitytuvas, kompiuteris, čekių ir sąskaitų spausdintuvas, atsarginis elektros šaltinis ir t.t. Be to POS sistemos apjungia kelis POS terminalus, kurie gali bendrauti tarpusavyje.

Kas ta verslo valdymo sistema?

POS terminalas tik surenka duomenis apie gautus pinigus grynais ar pavedimu. Jis veikia kaip kasos aparatas, kuris neprijungtas prie interneto. Prijungus tokį prietaisą prie interneto, atsiranda galimybė gaunamus duomenis apdoroti iš karto. Jie nusiunčiami į „debesies“ talpyklą, kur yra laikomi ir analizuojami. Verslo valdymo sistema yra reikalinga siekiant analizuoti visus pardavimų duomenis ir optimizuoti veiklą. Verslo valdymo sistema naudojasi įmonės vadovai, rinkodaros specialistai, buhalteriai ir auditoriai, o taip pat ir paprasti kasininkai arba pardavėjai. Visi jie mato skirtingas paskyras ir aplinką, nes ne visi duomenys yra reikalingi.

Ar POS sistemą sudėtinga įdiegti?

Priklauso nuo prekybos pobūdžio. Jei tai didelis prekybos centras, priklausantis tinklui – pavargti teks gana nemažai. Jei pavienė parduotuvė su keliais POS terminalais – nieko sudėtingo nėra. Keletas valandų ir sistema veikia be jokių trukdžių. Toliau jau programuotojų darbas. Juk reikia gaunamus duomenis pritaikyti įmonės turimoms verslo valdymo sistemoms, buhalterinei programai, vadovams. Tai eilinis IT projektas, o POS terminalai yra tik viena iš mažesnių jo detalių.

Ačiū už pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *