Revoliucija – technologijos įsisuko ir į juvelyriką

sužadėtuvių žiedai

3D technologijos juvelyrikoje nėra naujiena, tačiau tai perversmą sukėlusi technologija. Šia technologija gaminami vestuvių ir sužadėtuvių žiedai, papuošalai. Projektavimas padeda sumodeliuoti realų vizijos vaizdą, sukuriant ne tik trimačius vaizdus, bet atkuriant tobulą reljefą.

Technologijos

Iki šiol dažniausiai sužadėtuvių žiedai buvo gaminami moterims pagal paprastą brėžinį, kurį nubraižydavo juvelyras pagal užsakovo pageidavimus arba atneštą nuotrauką. Kodėl nebuvo galima ir toliau važiuoti šiuo primityviu, bet daugelį šimtmečių naudotu metodu? Todėl, kad pagal netikslų brėžinį gaminami sužadėtuvių žiedai per daug dažnai neatitikdavo užsakovo vizijos.Tokie sužadėtuvių žiedai būdavo lyg improvizacija, kuri kartais nepasiteisindavo.

Problemos mastas mažesnis, jeigu daromi pigus suzadetuviu ziedai. O kaip elgtis, jeigu užsakovo netenkina inkrustuoti suzadetuviu ziedai su deimantu. Tuomet juvelyras patiria didelius nuostolius, juk klientas ne tik nerekomenduos jo kitiems, bet ir nenorės mokėti iš anksto sutartos pinigų sumos. Taigi, juvelyrui svarbu ne tai koks turi buti suzadetuviu ziedas, o tai, kaip užtikrinti užsakovui, kad jis gaus lauktą rezultatą. Ir štai ši problema inspiravo, kad į juvelyrikos sektorių žengia skaitmenizavimas. Revoliucinės technologijos – 3D modeliavimas ir spauzdinimas –  įsisuko ir į juvelyriką.

Mokslas, menas ir meistriškumas

Juvelyrika yra lyg mokslas, menas ir meistriškumas viename. To įrodymas – suzadetuviu ziedai ant kurios rankos benešiotum. Technologijos padeda juvelyrams sutaupyti ir klientams būti garantuotiems galutiniu rezultatu. Šiuo metu modeliavimui ir trimačiam spausdinimui naudojamas specialus vaškas, kuris perteikia tobulą modelio autentiškumą. Suklysti čia, beveik neįmanoma.

Išlieka gal tik viena problema. Mat suzadetuviu ziedai akcija nėra gaminami pagal skaitmenines technologijas. Manau, kad šią problemą išspręs laikas ir pingančios gamybos technologijos. Pagal šias technologijas modeliuojami ir gaminami gali būti bet kokie žiedai, t.y. suzadetuviu ziedai balto aukso, auksiniai suzadetuviu ziedai, suzadetuviu ziedai su cirkoniu ir k.t. Bet kurių iš jų projektams užtikrinama aukščiausio modelio kokybė. Modelis atiduodamas kartu su originalu. Todėl jeigu žiedas netikėtai kada nors pasimeta, jį galima lengvai atkurti pagal išlikusią projekto vizualizaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *