Vizos ir leidimai gyventi Lietuvoje

Vizos ir leidimai gyventi mūsų šalyje yra reikalingi piliečiams iš trečiųjų šalių, kurie čia nori dirbti, studijuoti ir panašiai. Tačiau ne visais atvejais išduodamas toks pat dokumentas, priklausomai nuo situacijos, leidimai gali būti išduodami skirtingi.

Verta žinoti, kad atvykus į Lietuvą pasisvečiuoti pas savo artimuosius ar giminaičius, turima trumpalaikė C tipo Šengeno viza, nesuteikia teisės dirbti. Taip pat ir oro uosto tranzitinė A tipo viza.

Teisę dirbti mūsų šalyje užsienio piliečiams suteikia darbo viza, kuri išduodama drauge su leidimu gyventi Lietuvoje. Tiesa, šis leidimas taip gali būti išduodamas skirtinga tvarka, priklausomai nuo situacijos. pavyzdžiui, nacionalinė viza D yra išduodama tik tais atvejais, kai pilietis atvyksta į mūsų šalį dirbti ir gyventi ne ilgesniam, kaip vienerių metų laikotarpiui. Tai daugkartinė viza, suteikianti teisę vykdyti legalią su darbo santykiais susijusią veiklą arba mokytis, užsiimti moksline veikla.

Tuo tarpu, kai kontraktas ar studijos tęsiasi ilgesnį laiką, piliečiai iš trečiųjų šalių turi gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Tačiau šis leidimas galioja ne ilgiau kaip trejus metus, o nekvalifikuotiems darbuotojams – tik dvejus. Išskyrus tuos atvejus, kai pilietis turi ir LR pilietybę. Tokiu atveju jam gali būti suteiktas leidimas gyventi iki 5 metų.

Pageidaujantys gyventi ir dirbti Lietuvoje ilgiau nei trejus metus, privalo gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Tačiau šis leidimas išduodamas tik su tam tikromis sąlygomis, kurios numatytos tvarkos apraše ir nesuteikia teisės gyventi neribotą laiką. Maksimalus terminas yra 5 metai, o jiems praėjus dokumentas yra keičiamas, jeigu pilietis atitinka visus numatytus kriterijus.

Yra ir dar vieno tipo leidimas gyventi ir dirbti mūsų šalyje – tai mėlynoji kortelė, išduodama aukštos kvalifikacijos darbuotojams iš trečiųjų šalių.

Tags: ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.